Shadow

Sposób na suchość w pochwie

141681523981145900

Suchość pochwy jest nieprzyjemną dolegliwością, która dotyka głównie kobiety dojrzałe, ale może się również przytrafić osobom młodym. Jakie mogą być tego przyczyny i co pomoże wyeliminować nieprzyjemne uczucia?

Kobieca pochwa jest narządem niezwykle pracowitym. Pracuje każdego dnia – pomijając czas menstruacji, czyli okres wzmożonej aktywności, oraz stan podniecenia seksualnego – pochwa, produkując wydzielinę o nieco kwaskowatych właściwościach, samoistnie się oczyszcza i w ten sposób broni przed infekcjami. Gdy produkcja wydzieliny zostaje zaburzona, skutkuje to nie tylko wystąpieniem nieprzyjemnych objawów jak pieczenie, swędzenie, uczucia suchości w okolicach intymnych, ale także większym narażeniem dróg rodnych na infekcje. Czym to jest spowodowane?

Przyczyny suchości pochwy

Problem suchości dotyka przede wszystkim kobiety w okresie menopauzy. Swą moc traci hormon odpowiadający m.in. za wydzielenie estrogenów. Kiedy poziom tego hormonu się obniża, tkanki pochwy stają się cieńsze i wydzielają mniej śluzu.

Podobny do tego jest mechanizm zachodzący w organizmie kobiety po porodzie. W tym wypadku na pierwsze miejsce wysuwa się produkcja prolaktyny – odpowiadającej za dostarczenie mleka do piersi. Dodatkowo, wysoki podczas ciąży poziom estrogenów zaczyna spadać po porodzie. W rezultacie, karmiące piersią mamy zauważają u siebie objawy suchości pochwy.

Z problemem mają do czynienia również osoby na stałe przyjmujące leki na alergię, depresję, nowotwory, a także kobiety długotrwale stosujące antykoncepcje hormonalną.

Sposób na suchość w pochwie 

Skutkiem niedobory śluzu w pochwie może być ostry ból i dyskomfort miejsc intymnych: uczucie pieczenia, napięcia, bolesności w trakcie stosunku płciowego, a nawet uszkodzenie błony śluzowej pochwy. Zwalczyć przykre dolegliwości pomoże wyrób medyczny, który ochroni, zadba o pielęgnację okolic intymnych i załagodzi podrażnienia (np. Vagisil Hydro-Gel). Nawilżający żel intymny nie zawiera hormonów, substancji agresywnych, ale także zapachowych i barwiących. Dzięki czemu może być stosowany także przez alergików. Produkt dostępny jest na stronie: http://www.my-vagisil.pl/10-0-Vagisil-Hydro-Gel.html

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *