Shadow

Śpij jak królowa!

Sen jest niezwykle potrzebny do regeneracji i odpoczynku. Niestety nadmiar stresu i napięcia może zakłócić naturalny proces zasypiania. Rozwiązaniem jest wprowadzenie ciała w stan relaksu. W ten sposób senność przyjdzie znacznie łatwiej. Przekonaj się jak poprawić jakość snu zmieniając nastrój panujący w sypialni i przestrzegając wieczornego rytuału.

Sen powinien być istotną częścią codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Trudno jest wyglądać świeżo
i pięknie o poranku, jeśli nie spało się wystarczająco długo i głęboko zeszłej nocy. W wielu przypadkach problemy z bezsennością są następstwem stresu, obowiązków zawodowych, kłopotów rodzinnych. Nasze emocje krążą wokół tych problemów, a nasz organizm, zamiast wyciszać się
i relaksować, mobilizuje się do działania i szuka rozwiązania sytuacji. W takim stanie ciężko jest zasnąć. Jak to zmienić?

Sypialnia musi sprzyjać relaksowi

Sypialnia francuskiej królowej Marii Antoniny w pałacu w Wersalu była najważniejszym pomieszczeniem prywatnych apartamentów królewskich. To tutaj sypiała, zaczynała dzień poranną toaletą, która była rytuałem ściśle kontrolowanym przez dworską etykietę oraz przyjmowała gości. Taka atmosfera z pewnością nie sprzyjała odpoczynkowi. Nic więc dziwnego, że królowa spędzała większość czasu z dala od gwaru Wersalu w prywatnym pałacyku Petit Trianon. Twoja sypialnia również musi być miejscem pozbawionym harmidru dnia codziennego. To tutaj zaczynasz i kończysz każdy dzień. Wprowadź w niej atmosferę spokoju, relaksu i ukojenia.

Pomysłów na aranżację sypialni może być wiele. Najważniejsze, żeby ta przestrzeń podkreślała Twoją osobowość. Pamiętaj jednak, aby wyposażona była tylko w niezbędne meble i przedmioty. Nadmierna ilość drobiazgów, dodatków może wprowadzić chaos i ciasnotę. To nie służy wypoczynkowi. Ogranicz dekoracje do minimum, tak by łatwo było zachować ład i porządek. Wybierając oświetlenie postaw na rozproszone światło o ciepłej barwie.

Wygodny materac, odpowiednio dopasowana poduszka i kołdra to elementy, których nie może zabraknąć. Niepowtarzalny komfortowy klimat, zapewniający jednocześnie spokojny i przyjemny odpoczynek stworzysz, wybierając kołdrę i poduszkę BLOMMENSLYST. Monochromatyczne motywy florystyczne wprowadzą do pomieszczenia subtelne nuty. Wyróżniają się puszystością i sprężystością, dzięki czemu odprężysz się i odpłyniesz w objęcia Morfeusza. Nowoczesna technologia sprawia, że można je prać w pralkach automatycznych bez obaw utraty ich właściwości. Potwierdzeniem wysokiej jakości tych produktów jest przyznany tytuł Kobieca Marka Roku 2021.

Regularność i rutyna podstawą zdrowego snu

Mogłoby się wydawać, że to, co robimy każdego dnia, nie ma znaczenia na to, co będzie się działo jutro, pojutrze bądź za kilka lat. Nic bardziej mylnego. Drobne, codzienne nawyki wpływają nie tylko na nasze samopoczucie, ale także zdrowie. Przykładowo, codziennie rano, myjesz zęby, ubierasz się, ścielisz łóżko i jesz śniadanie, następnie wychodzisz z domu i idziesz na siłownię oraz do pracy. Nie zastanawiasz się nad tym. Wykonujesz je automatycznie.

Wypracowanie rutyny eliminuje nadmierną pracę mózgu oraz zapewnia poczucie komfortu
i stabilności. Jest to także niezbędne dla dobrej higieny snu. Kiedy konsekwentnie kładziemy się spać
i budzimy się o tej samej godzinie, wpływamy na jego jakość naszego. Łatwiej jest nam zasnąć, a rano jesteśmy wypoczęci i pełni energii. Nawet królowa Elżbieta II przestrzega tych zasad! Według portalu Each Night brytyjska monarchini kładzie się spać koło godziny 23:00, wstaje zaś o 7:30. Śpi zatem osiem i pół godziny każdej nocy. Podobno lubi się także relaksować chodząc na spacery i czytając książkę.

Przepis na idealną wieczorną rutynę nie istnieje. Każdy z nas jest inny, mamy inne preferencje i potrzeby. Wsłuchaj się w swoje ciało i stwórz swój własny schemat. Możesz uwzględnić w nim:

  • ciepły prysznic bądź kąpiel,
  • zapalenie ulubionej świecy zapachowej,
  • czytanie rozdziału książki,
  • sesja jogi i medytacji,
  • wypicie herbaty z liści melisy,
  • ograniczenie przeglądania portali społecznościowych, korzystania z komputera czy oglądania telewizji,
  • przygotowanie ubrania i spakowanie się na kolejny dzień.

Relaksacyjna atmosfera i dobre nawyki przed snem wspomogą walkę z bezsennością i niską jakością snu. Ich zastosowanie wywoła przyjemny stan odprężenia i sprawi, że kolejnego dnia obudzisz się pełen energii.

Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.

***

Wendre Poland należy do Grupy Wendre, która jest jednym z największych europejskich producentów artykułów pościelowych z siedzibą w Szwecji. Wendre posiada własne zakłady produkcyjne w Estonii
i Polsce a jej roczna zdolność produkcyjna to 12 milionów kołder i poduszek. Biura sprzedaży firmy
w Polsce, Szwecji, Finlandii i Niemczech wspierają współpracę z klientami Grupy, wśród których znajdują się wiodące lokalne i międzynarodowe sieci handlowe. Obroty ze sprzedaży wynoszą 120 mln Euro, a liczba zatrudnionych kształtuje się na poziomie 1200 osób. Dwa filary działalności Wendre to marki prywatne klientów i marki własne Grupy tj. Familon i Wendre. W DNA firmy wpisane są takie uniwersalne wartości jak partnerska współpraca, solidność i zaufanie. To one każdego dnia inspirują pracowników Wendre w dostarczaniu klientom najlepszych w swojej kategorii produktów do spania. Wendre stawia na trwałość i jakość produktów przy utrzymaniu przywództwa kosztowego i cenowego. Kierując się hasłem „Pomagamy światu spać lepiej” firma za cel obrała poprawę dobrostanu najszerszej grupy potencjalnych użytkowników. Kołdry i poduszki Wendre są certyfikowanymi wyrobami medycznymi i zarazem produktami ekologicznymi. Priorytetem dla Wendre jest ochrona środowiska: „Redukujemy do minimum ilości odpadów produkcyjnych oraz wykorzystujemy zrównoważone technologie. Kierując się dobrem planety, nieustannie podnosimy sobie poprzeczkę, wyznaczając przy tym coraz to wyższe standardy.” – mówi Witold Zając.

Więcej informacji na: www.wendre.pl

Przeczytaj także