Shadow

Skuteczne sposoby na trądzik

Trądzik uprzykrzył już życie niejednej osobie. Kojarzony głównie z wiekiem nastoletnim, coraz częściej występuje o osób w wieku 30-40 lat. Wynika to z nieprawidłowej gospodarki hormonalnej. Aby uporać się z problemami skórnymi wywołanymi przez trądzik należy zadbać o odpowiednią pielęgnację cery, dokładny demakijaż i aplikowanie kremów przeznaczonych do cery trądzikowej. Dziś podpowiemy wam jakie kosmetyki sprawdzą się najlepiej, gdy na waszej twarzy widoczne są pryszcze i zaskórniki.

Codzienny demakijaż podstawą pielęgnacji skóry trądzikowej

Odpowiednie umycie twarzy to podstawa pielęgnacji. Bez tego pozostaną na niej bakterie nagromadzone z kurzu, potu i nadmiaru sebum. Jeżeli ich nie usuniemy, zatkają one pory, a miejscowo mogą również doprowadzić do stanów zapalnych. Stąd też kluczowy jest rytuał właściwego mycia twarzy. W tym celu najlepiej sprawdzą się żele do mycia twarzy przeznaczone do cery trądzikowej. Łagodnego preparatu myjącego należy użyć rano i wieczorem. Zwilż delikatnie twarz, rozprowadź preparat na dłoni, aż zacznie się pienić, a następnie delikatnie umyj nim twarz.. Umytą twarz delikatnie osusz ręcznikiem. Następnym etapem demakijażu będzie zastosowanie toniku, który ma na celu wyrównanie pH skóry, odświeżenie jej i zwężenie ujść gruczołów łojowych. Po przeprowadzonym w ten sposób oczyszczaniu twarzy, następnym krokiem będzie nałożenie kremu nawilżającego.

Peelingi i maseczki

Demakijaż wykonujemy codziennie, ale warto wprowadzić raz bądź dwa razy w tygodniu do naszego rytuału pielęgnacyjnego peelingi do twarzy i maseczki oczyszczające. Peeling ma za zadanie pozbyć się martwego naskórka, który blokuje ujście gruczołów łojowych. Dzięki niemu cera będzie odświeżona i gotowa na przyjmowanie kolejnych kosmetyków. Przy cerze trądzikowej warto używać peelingów enzymatycznych, które zawierają enzymy owocowe. Po dogłębnym oczyszczeniu cery warto zastosować maseczkę, która wniknie w głąb skóry i zasili ją porcją niezbędnych składników odżywczych.

Dla tych, którzy mają mało czasu

Jeżeli nie zawsze możesz pozwolić sobie na codzienny rytuał pielęgnacyjny, warto zadbać chociaż o szybki demakijaż. Pomocne w tym będą chusteczki do demakijażu, które można mieć zawsze przy sobie i nie wymagają użycia wody. Warto o nich pamiętać w podróży, gdy nasza cera w kontakcie z klimatyzacją staje się zmęczona i szara. Na rynku dostępna jest cała gama chusteczek w zależności od typu cery. Dla osób ze skórą problematyczną najlepiej wybierać produkty do cery trądzikowej.

Regularne oczyszczanie to sukces w walce z trądzikiem. Niewątpliwe należy je wykonać odpowiednio do tego przeznaczonymi kosmetykami, które znajdziesz w sklepie Kontigo. Uporanie się z trądzikiem wymaga dużo czasu, cierpliwości i systematyczności, ale perspektywa pięknej, zdrowej cery jest najlepszym motywatorem.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *