Shadow

Siła mam, czyli o komunikacji między kobietami.

Z całą pewnością macierzyństwo stanowi fantastyczne doświadczenie. Niestety coraz częściej w większych miastach, kojarzy się z samotnością. Niekiedy poza partnerem, rodziną, która wspiera, to niezbędna jest wspólnota kobiet. Ważne jest to, bowiem przeżywają one to samo i to w identycznym czasie. Stanowią wspólnotę, która pozwala dzielić się emocjami, troskami, jak i również budować wewnętrzne poczucie siły.
Wsparcie ze strony bliskich jest bardzo ważne, jednak czasem nie mają dla nas czasu. Kobieta, która jest w ciąży ma trochę więcej wolnego czasu, jeśli nie pracuje. Dlatego powinna go zacząć spędzać w sposób aktywny, a przede wszystkim, z innymi kobietami.
Obecnie istnieją serwisy, w których panie mogą łączyć siły i konwersować ze sobą. Wymiana doświadczeń albo obaw jest także mile widziana. Warto wspomnieć chociażby o mymamy.pl jako innowacyjnej platformie do komunikacji dla mam. Jest to prosty sposób na to, żeby zawrzeć nowe znajomości i znaleźć kobiety, które mieszkają w okolicy lub mają dzieci w podobnym wieku. Dzięki temu można umawiać się na spacery albo zabawy z pociechami. Wyszukiwarka jest genialnym wyjściem, gdyż za jej pomocą da się odszukać mamę na tym samym osiedlu, bądź mieście. Aktywne macierzyństwo i spędzanie czasu z innymi osobami jest czymś bardzo ważnym.

Dlaczego warto kontaktować się z innymi kobietami podczas bycia w ciąży i w kolejnych etapach?
Zarówno poród jak i początek macierzyństwa stanowią bardzo istotne etapy w życiu każdej kobiety. Wymagają one wysokich nakładów energii, która jest potrzebna do stopniowego przyzwyczajania się do nowej sytuacji. Jak wiadomo, zawsze łatwiej funkcjonuje się się kiedy mamy z kim porozmawiać i jak w przyjemnej atmosferze spędzamy czas. Pojawia się wtedy wsparcie i wzajemne zrozumienie.
Macierzyństwo to szalenie duża zmiana, która zostaje dokonana na wile płaszczyznach życiowych. W momencie ciąży, a później porodu dokonują się zmiany w naszym ciele. Następnie, wraz z pojawieniem się na świecie dziecka, ulega zmianie hierarchia naszych obecnych relacji z ludźmi. Związek, który składa się z osób dorosłych i niezależnych, przekształca się w rodzinę. Zachodzące zmiany obejmują także relacje z własnymi rodzicami i znajomymi, ponieważ poznają nas w nowej roli. Dodatkowo dochodzi do tego przerwa w pracy. Dla wielu mam stanowi ona źródło dodatkowych problemów przy określaniu własnej tożsamości.

Jak stać się bardziej świadomą macierzyństwa?

 • Przygotuj się.
  Czas, który odbywa się po porodzie, jest niewątpliwie ciężki dla kobiety. Ciało potrzebuje regeneracji.
 • Podział obowiązków.
  Znajdź czas, aby razem z partnerem wspólnie ustalić to, kto i co jest w stanie robić, aby było sprawiedliwie. Pozwala to zmniejszyć liczbę momentów, które są nerwowe.
 • Dbaj o siebie i o związek.
  Jest to bardzo ważna umiejętność, aby potrafić odpoczywać i dbać o siebie oraz partnera. Kiedyś mieliście dla siebie więcej czasu, odkąd pojawiło się dziecko – mniej. Dlatego nie zapominajcie o sobie i pielęgnujcie uczucia. Sama sobie zaufaj i dbaj o swoje pasje i marzenia.
 • Pozwól sobie na błędy.
  Pamiętaj, że trening czyni mistrza. W naukę zawsze wliczone są błędy, dlatego ważne jest, abyś dała sobie czas.
Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *