Shadow

Sezon prac w ogrodzie, a Ty nie masz odpowiednich narzędzi? Pomożemy Ci!

143271662535684600

Za oknem robi się coraz cieplej. Dłuższe dni i wyższe temperatury to początek sezonu dla ogrodników-amatorów. I nieważne, czy dysponujemy maleńką rabatką, ogromnym ogrodem z kwiatami, drzewami, krzewami i żywopłotem, czy kilkoma doniczkami na balkonie. W każdym z wyżej wymienionych przypadków nie obejdziemy się bez odpowiednich narzędzi.

W ogrodzie przekopujemy grządki, kosimy trawniki, przycinamy gałęzie i skracamy pędy krzewów w żywopłocie. To wszystko wymaga czasu i sporych pokładów siły – może się zdarzyć, że na odpoczynek wśród wypielęgnowanej przez nas zieleni zwyczajnie zabraknie nam wolnej chwili. A przecież sama praca w ogrodzie powinna być formą relaksu. Z tego względu warto skompletować zestaw narzędzi, które naprawdę nam się przydadzą i sprawią, że prace będą przebiegać bez wysiłku. Producenci sprzętu ogrodniczego starają się podnosić standard oraz ergonomię wykonywanych narzędzi. Dzięki temu tak żmudne kiedyś czynności jak skopanie ogródka, obecnie nie muszą przerażać.

Kupując narzędzia ogrodnicze jako pierwsze kryterium należy zawsze stawiać na użyteczność i wytrzymałość, a nie np. wygląd. Chociaż w ogrodzie pracujemy jedynie przez kilka miesięcy w roku, to sprzęt z zasady kupujemy na dłużej – radzi specjalista z firmy zmwalkiewicz.pl – W żadnym wypadku nie powinniśmy się także kierować ceną. Niski koszt sugeruje słabą jakość i małą wytrzymałość, a to w dłuższej perspektywie się nie opłaca. – dodaje.

U dobrego producenta poza trwałością możemy liczyć także na komfort pracy. Zapewniają go nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, np. odpowiednio wyprofilowane uchwyty i ostrza sekatorów albo lekka waga. Lepsze użytkowanie zapewniają też tworzywa sztuczne, z których wykonuje się narzędzia odporne na zagniecenia, łamanie czy uderzenia.

Ilość możliwych do kupienia narzędzi jest ogromna, są jednak takie, bez których trudna będzie praca nawet w małym ogrodzie. Na taki podstawowy zestaw składają się szpadel i łopata służące do kopania i usuwania nadmiernej ilości ziemi, konewka lub wąż ogrodowy (konewka lepiej sprawdzi się w przypadku małych ogrodów i tarasów), siatki do oczyszczania z liści zbiorników wodnych (jeśli mamy basen lub oczko wodne) i kosiarka (elektryczna do mniejszego ogrodu i spalinowa do większego). W skład podstawowego wyposażenia należą także grabie. Warto zaopatrzyć się w kilka rodzajów – miękkie, do grabienia liści, twarde do rozbijania grud czy wyrównywania ziemi oraz wąskie, do pielęgnacji rabat. Każdemu ogrodnikowi przydadzą się nieduże łopatki do sadzenia i motyka do wyrywania chwastów. Warto także zainwestować w sekatory ręczne – małe do mniejszych pędów oraz oburęczne do gałęzi i przycinania żywopłotu. Jeżeli na posesji znajdują się drzewa, warto zaopatrzyć się w piłę do przycinania dużych gałęzi. Przydatna okaże się też taczka. W małych ogrodach najlepsza będzie plastikowa, jednak jeżeli chcemy nią przewozić piach czy kamienie, lepiej zainwestować w model metalowy.

W wyżej wymienione narzędzia powinien zaopatrzyć się każdy początkujący ogrodnik – Odpowiedni sprzęt przydaje się nie tylko przy zakładaniu ogrodu. Podczas późniejszej pielęgnacji rabatek narzędzia przyspieszą naszą pracę, znacznie poprawią jej efektywność i komfort. Najlepiej w tym celu skorzystać z usług producenta narzędzi ogrodniczych takiego jak zmwalkiewicz.pl. Nie dość, że cały potrzebny asortyment znajdziemy w jednym miejscu, to jeszcze będziemy mieli okazję zakupić go za rozsądne pieniądze. – twierdzi pracownik zakładu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *