Shadow

Samochody zdalnie sterowane – jaki pojazd wybrać na prezent?

Zabawki, którymi można sterować zdalnie przy pomocy pilota, cieszą się wśród dzieci ogromną popularnością. Co ciekawe, po taką rozrywkę sięga również wielu dorosłych. Samochody zdalnie sterowane to jeden z tych pomysłów na prezent, które praktycznie zawsze okażą się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. W sklepach jest jednak tyle różnych modeli aut RC, że wybór konkretnego samochodu może nie być wcale taki prosty. Na jakie elementy zwrócić uwagę i co warto wiedzieć o samochodach zdalnie sterowanych – między innymi o tym można przeczytać w poniższym tekście.

Wybór samochodu na pilota – o czym warto pamiętać?

Wybierając pojazd RC, w pierwszej kolejności trzeba mieć na uwadze wiek osoby, która ma zostać obdarowana takim podarunkiem. Z łatwością można znaleźć samochody zdalnie sterowane, z których obsługą poradzi sobie każdy czterolatek, jednak są i takie modele, których sprawne prowadzenie będzie dużym wyzwaniem dla osoby dorosłej. Wybierając konkretny pojazd, warto kierować się między innymi jego wielkością. O tym, czy samochód jest duży, czy mały, dowiemy się, odczytując skalę, w jakiej został wyprodukowany. Jak łatwo można się domyślić, im większy będzie samochód zdalnie sterowany, tym wyższy będzie koszt jego zakupu. Znaczenie powinno mieć to, czy zabawa samochodem będzie odbywała się w domu, czy na zewnątrz. Priorytetem powinno być zawsze bezpieczeństwo – zabawka musi być dostosowana do wieku dziecka.

Jakie parametry trzeba przeanalizować, wybierając samochód sterowany pilotem?

Modele samochodów sterowanych pilotem różnią się od siebie. Zabawki dla dzieci nie rozwijają zawrotnych prędkości. Górną granicą, którą większość z nich jest w stanie osiągnąć, jest 10 km/h. Są jednak i samochody zdalnie sterowane, które mogą rozpędzić się nawet do 20 km/h. Opanowanie takiego pojazdu i bezkolizyjna jazda wymagają w takim przypadku sporo wprawy. Trzeba też podjąć jeszcze jedną decyzję – czy lepszy będzie samochód elektryczny, czy spalinowy. Samochód spalinowy będzie droższy w utrzymaniu – droższe jest bowiem paliwo, a i trzeba liczyć się z koniecznością częstszych przeglądów pojazdu. Tańszą alternatywą są pojazdy elektryczne i to właśnie one są najczęściej wybierane jako prezent dla dziecka. To, jak długo samochód będzie jeździł pomiędzy kolejnymi ładowaniami, zależy od pojemności akumulatora. Aby wydłużyć czas zabawy warto zainwestować w dodatkowy akumulator. Gdy jeden będzie się ładował, drugi pozwoli na kontynuowanie beztroskiej zabawy.

Przeczytaj także