Shadow

Rodzaje produktów na nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu jest bardzo wstydliwym problemem, z którym zmaga się co piąta kobieta powyżej 20 roku życia. Co oznacza inkontynencja i jakie są jej główne przyczyny? Jak w prosty sposób poradzić sobie z tą przykrą dolegliwością i odzyskać utraconą pewność siebie? Który z dostępnych produktów higienicznych na NTM sprawdzi się w najlepiej w przypadku nowoczesnych i aktywnych kobiet?

Najczęstsze przyczyny nietrzymania moczu

Inkontynencja, bo tak fachowo określa się nietrzymanie moczu, zaliczana jest do grupy chorób społecznych. Jak sama nazwa wskazuje, nietrzymanie moczu to nic innego jak mimowolne i niekontrolowane wyciekanie moczu, które prowadzi do częściowego bądź całkowitego opróżnienia pęcherza.

Przyczyny nietrzymania moczu możemy podzielić na trzy podstawowe grupy:
– przyczyny fizjologiczne (np. osłabienie mięśni dna miednicy, nadreaktywność pęcherza, ciąża i poród),
– przyczyny neurologiczne (np. stwardnienie rozsiane, choroba Parinsona),
– inne przyczyny (np. przebyte zabiegi operacyjne, nadmierne stosowanie używek).

Niestety NTM jest dosyć uciążliwą dolegliwością, która odbiera radość z życia, a niekiedy także pozbawia szansy na normalne funkcjonowanie. Zgodnie z wynikami aktualnych badań problem ten dwa razy częściej dotyka kobiety niż mężczyzn. Jak poradzić sobie z dolegliwością, której się wstydzimy?

Profesjonalne produkty dla kobiet z nietrzymaniem moczu

Na polskim rynku dostępnych jest wiele różnych produktów na nietrzymanie moczu, co znacznie ułatwia dopasowanie odpowiedniego rodzaju pod kątem indywidualnych preferencji oraz stopnia natężenia problemu. Produkty higieniczne, choć nie leczą, to w dużej mierze poprawiają komfort codziennego życia. Dzięki nim kobiety zmagające się z NTM mogą wieść normalne i radosne życie.

W sprzedaży znajdziemy między innymi specjalistyczne wkładki, które świetnie sprawdzają się w przypadku problemów z lekkim nietrzymaniem moczu. Oprócz wkładek w aptekach dostaniemy także podpaski, bieliznę chłonną oraz pieluchomajtki – te rodzaje produktów higienicznych polecane są kobietom zmagających się z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Dużą popularnością i sympatią wśród najbardziej wymagających kobiet cieszą się tampony, które polecane są w szczególności przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu oraz mieszanej jego postaci. Produkt ten ceniony jest szczególnie przez kobiety nowoczesne i aktywne, które regularnie uprawiają sporty, żyją szybko i nie boją się podejmować nowych wyzwań. Korzystanie z tamponów jest dyskretne i bezpieczne dla zdrowia. Tampony nie tylko pochłaniają nadmiar wilgoci, ale także i absorbują nieprzyjemne zapachy, co dodatkowo dodaje kobietom pewności siebie w trudnych i krępujących sytuacjach.

Tampony dla kobiet z NTM posiada w swojej ofercie między innymi marka Uritam. Wykonane są z wysokiej jakości pianki PVA, mogą być one używane zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Zgodnie z opinią użytkowniczek, stosowanie tamponów w porównaniu do tradycyjnych produktów na nietrzymanie moczu, jest niezwykle wygodne, komfortowe i przede wszystkim skuteczne!

Przeczytaj także