Shadow

Regeneracja dłoni

Dłonie są wizytówką każdego z nas. Słyszymy o tym od najmłodszych lat a niestety, na co dzień zapominamy o ich regularnej pielęgnacji. W wyniku tych zaniedbań nasze dłonie są szorstkie, zaczerwienione i suche.

Gdy przez lata zaniedbywaliśmy swoje dłonie i dopiero teraz spostrzegliśmy, że nie wyglądają najlepiej, to natychmiast musimy rozpocząć ich intensywną regenerację. Najlepiej było by udać się z tym problemem do kosmetyczki, która wykona szereg zabiegów, które szybko sprawią, że nasze dłonie uzyskają piękny wygląd. Kosmetyczka najpierw wykona peeling dłoni, potem nałoży maskę parafinową, a na końcu odżywczą i pielęgnacyjną.

Oczywiście warto również wykonać od razu profesjonalne manicure i z tak odnowionymi dłońmi koniecznie rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu. Rozdział, w którym nie będziemy już zapominać o ochronie dłoni, o pielęgnacji, nawilżaniu i natłuszczaniu.

Jeżeli jednak nie mamy możliwości na udanie się do kosmetyczki, to oczywiście możemy taką regenerację dłoni przeprowadzić samodzielnie w domu. Tutaj trzeba się najpierw zaopatrzyć w kilka produktów, które są niezbędne do wykonywanych zabiegów.

Potrzebna będzie parafina kosmetyczna, którą bez problemu kupimy w sklepach internetowych i niektórych drogeriach. Najlepiej kupować taką w specjalnych pojemnikach, które służą również do podgrzewania. Kolejny produkt to oczywiście peeling, możemy oczywiście zastosować taki, którego używamy do ciała. Kolejna sprawa to krem nawilżający do rąk, bawełniane i foliowe rękawiczki.

Najpierw wykonujemy dokładny peeling dłoni, czyli wcieramy preparat w skórę dłoni, która najpierw oczywiście moczymy w wodzie. Po zmyciu peelingu przystępujemy do wykonania manicure, zatem wyrównujemy płytkę, odsuwamy skórki, polerujemy i gotowe. Teraz czas na maseczkę parafinową i tutaj musimy postępować zgodnie z zaleceniami danego producenta.

Generalnie parafinę się podgrzewa, aby się rozpuściła i gdy nieco ostygnie pokrywamy nią całą skórę dłoni. Możemy tutaj poprosić o pomoc kogoś bliskiego i koniecznie trzeba uważać, aby się parafiną nie poparzyć, ma być płynna i ciepła, ale nie gorąca.

Teraz czekamy kilka minut aż parafina zaschnie i zakładamy foliowe rękawiczki. Z taką parafinową maską musimy pobyć przez 15-30 minut.

Delikatnie kruszymy i myjemy dłonie pod ciepłą wodą. Teraz nakładamy grubą warstwę kremu da rąk o właściwościach nawilżających i zakładamy bawełniane rękawiczki. Idealnie by było pozostawić krem na kilka godzin, zatem najlepiej wykonać ten zabieg przed spaniem.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *