Shadow

Olejek arganowy w pielęgnacji urody

Olejek arganowy jest pozyskiwany z owoców drzewa arganowego, które rośnie w środowisku naturalnym w rejonach Maroka. Olej tłoczony jest na zimno i dlatego też podczas jego pozyskiwania nie są niszczone żadne cenne składniki. Ze względu na jego specyficzne, trudne i bardzo pracochłonne pozyskiwanie olejek arganowy należy do jednych z najdroższych olei na świecie. Często olej arganowy nazywany jest płynnym złotem Maroka. Olejek ma zastosowanie zarówno w kuchni jak i w kosmetologii. Każdy z nas może obecnie bez problemu zakupić zarówno ten spożywczy jak i kosmetyczny.

Olejek arganowy jest prawdziwą skarbnicą minerałów i witamin, które pozytywnie wpływają zarówno na nasze zdrowie jak i na urodę. Przeciwutleniacze oczyszczają nasz organizm z toksyn, a witaminy, a zwłaszcza witamina E w rewelacyjny sposób oddziałuje zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz.

Olejek zastosowany na skórę, pozostawia na niej delikatny filtr, który chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Posiada również kwasy i związki chemiczne, które działają odkażająco na skórę. Zatem olejek ten idealnie sprawdzi się u osób z problemami trądzikowymi. Odżywiając skórę jednocześnie ją odkażamy i oczyszczamy.

Olejek arganowy posiada również właściwości regenerujące skórę, zatem jest idealny dla skóry dojrzałej, która potrzebuje dużej stymulacji i regularnej pielęgnacji. Aktywne składniki olejku wnikną w głąb skóry, pobudzą tkanki do działania, nawilżą ją i uelastycznią. Co też niezwykle istotne, regularnie stosowany spłyca zmarszczki i nie zatyka porów skóry.

Olejek arganowy może być również stosowany do pielęgnacji włosów. Warto wykonywać z jego dodatkiem maseczki do włosów lub po prostu kilka kropel rozetrzeć w dłoni i wetrzeć w końcówki włosów. Olejek nawilży włosy, odżywi i sprawi, że końcówki nie będą się rozdwajać.

Jak wyraźnie widać, olejek arganowy jest prawdziwym eliksirem młodości i warto go regularnie stosować. Bez problemu kupimy go w aptekach czy w sklepach z produktami naturalnymi. Uważajmy tylko na wszelkie podróbki i kupujmy produkty z certyfikatami i pamiętajmy, że prawdziwy olejek arganowy nie jest na pewno tanim produktem.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.