Shadow

Ręczniki niemowlęce – zadbaj o czułą pielęgnację niemowlęcia

Zajmowanie się noworodkiem jest zajęciem budzącym wiele sprzecznych emocji. Przede wszystkim wielu rodziców miewa wątpliwości czy to co robią jest prawidłowe i zapewni dziecku komfort oraz poczucie bezpieczeństwa. Jednym z najważniejszych codziennych rytuałów jest wieczorne mycie oraz pielęgnacja, podczas której między rodzicami, a dzieckiem wytwarza się silna więź. Ręczniki niemowlęce powinny być możliwie jak najbardziej miłe w dotyku i chłonne. Dzięki temu skóra dziecka zostanie osuszona i jednocześnie nie będzie podrażniona. Warto wykorzystać czas wieczornej pielęgnacji do okazywania dziecku swojej troski oraz wielkiej czułości.

Wieczorna kąpiel

Mycie dziecka każdego dnia nie musi stanowić wyłącznie obowiązku. Czas kąpieli można z powodzeniem wykorzystać na wspólną zabawę i rozrywkę. Wiele dzieci bardzo ceni sobie ten czas i szeroko uśmiecha się na widok wanienki z wodą. Tuż po kąpieli należy zadbać o komfort dziecka, aby nie spowodować żadnej infekcji lub przeziębienia. Ręczniki niemowlęce oprócz materiału miłego w dotyku powinny być również niezwykle chłonne. Chronienie dziecka po kąpieli podczas przenoszenia do sypialni lub pokoiku dziecięcego jest bardzo ważne. Szczególnie dobrym wyborem do wyprawki dla dziecka są ręczniki niemowlęce z kapturkami. Pozwalają one również zadbać o okrycie maleńkiej główki z mokrymi włosami. Do kąpieli warto używać wody o odpowiedniej temperaturze, aby nie zaburzać poczucia komfortu dziecka. Wodę należy sprawdzać jeszcze przed włożeniem dziecka do wanienki na przykład za pomocą specjalnego termometru do tego przeznaczonego.

Pielęgnacja skóry

Ręczniki niemowlęce z kapturkami na główkę dziecka świetnie sprawdzają się do chronienia mokrej skóry tuż po kąpieli. Po umieszczeniu dziecka na przewijaku lub innej płaskiej i jednocześnie bezpiecznej powierzchni można rozpocząć właściwą pielęgnację. Skórę należy regularnie balsamować, aby pozostawała miękka i nawilżona. Skóra niemowlęcia wymaga bowiem odpowiedniej ochrony między innymi poprzez stosowanie najwyższej jakości produktów pielęgnacyjnych spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa. Ponadto balsamowanie z elementami delikatnego masażu to świetny sposób na budowanie silnej więzi oraz okazywanie dziecku własnej czułości. Masaż może być doskonałym wstępem do usypiania dziecka, które w trakcie pielęgnacji nieco się wyciszy i uspokoi po kąpieli. Masaż i pielęgnacja do niezwykle istotne elementy codziennej rutyny wspólnego życia młodych rodziców z nowonarodzonym dzieckiem. 

Źródło: materiały prasowe Muminky

Przeczytaj także