Shadow

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka- jak zorganizować?

Kinder bale w salach zabaw czy restauracjach, to znany, lubiany i bardzo powszechny trend wśród rodziców. W cenie mamy animatora, który wymyśli różne zabawy, niespodzianki i zajmie się dziećmi podczas przyjęcia. My- rodzice możemy spokojnie usiąść i porozmawiać. Nic nas nie obchodzi, oprócz dokonania zapłaty za tę przyjemność. A do najtańszych ona nie należy…

Niewątpliwie jest bardzo dużo plusów takiego rozwiązania, jednak już wspomnieliśmy, jest i minus, w postaci wysokich kosztów. Niestety nie każdego na taki luksus stać i choć chcielibyśmy aby nasze dziecko miało najwspanialsze urodziny, to jednak musimy wymyślać coś innego.

Dzieci zazwyczaj uwielbiają chodzić na tego typu przyjęcia i gdy to nasza pociecha jest już gospodarzem, to zazwyczaj mamy do zaproszenia sporą grupkę małych gości, u których nasze dziecko już było. Jak zatem zorganizować przyjęcie dla takiej gromadki, aby nie stracić fortuny i żeby wszyscy byli zadowoleni?

Nie jest to proste, choć oczywiście wykonalne. Najlepiej do takiego przedsięwzięcia zaangażować kilku dorosłych członków rodziny, którzy wystąpią w roli animatora, dj-ja czy też kelnerki.

Najpierw wszystko planujemy i stopniowo rozpoczynamy przygotowania. Na początek można uszyć lub wypożyczyć strój dla klowna, który na takim przyjęciu musi być na 100%. W tej roli idealnie sprawdzi się starszy brat, tato czy dziadek. Wymyślmy kilka zabaw, które poprowadzi nasz klown i oczywiście drobne nagrody. Mogą to być cukierki, lizaki lub jakieś baloniki.

Przyjęcie zorganizujmy tak, aby przeplatać czas konsumpcji zabawami, konkursami i tańcami. Pamiętajmy o tym, że dzieci szybko się nudzą i aby były zadowolone to musi być dość częsta zmiana.

Kolejna sprawa to urodzinowe menu. Tutaj w roli głównej oczywiście będzie tort, najlepiej śmietankowo- czekoladowo-owocowy, bo to jest to, co dzieci lubią najbardziej. Do niego słone przekąski: pizza, kanapki, paluszki, chrupki, ciasteczka, owoce, lody i napoje.

Na kilka dni przed przyjęciem nasz solenizant powinien wypisać zaproszenia dla swoich gości i od razu można mu podpowiedzieć, aby napisał podziękowania dla gości. Tak jak zaproszenia mogą one być kupione w sklepie i wypisane, lub zrobione zupełnie samodzielnie. Takie bileciki z podziękowaniami nasze dziecko wręczy swoim gościom na koniec przyjęcia. Można je dołączyć do drobnego upominku w postaci balonika czy maleńkiej maskotki.

Tak przygotowane przyjęcie zapewni dzieciom mnóstwo wrażeń i z całą pewnością nie będzie to przyjęcie w żaden sposób gorsze od tego w sali zabaw.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *