Shadow

Przyjazne kolory dla dzieci

Kolory w niebagatelny sposób wpływają na nasze życie. Matka planując dziecko powinna nie tylko zastanawiać się nad wybraniem mu imienia, ale na przykład też nad tym jak pomaluje się dziecięcy pokój w swoim mieszkaniu. Naprawdę nie wystarczy uznać, iż niebieski pasuje dla chłopca, a różowy pasuje dla dziewczynki. Poznajmy kolory, które najlepiej sprawdzą się dla maluchów.

Kolory wpływają na psychikę, psychika wpływa na stronę fizyczną

Nie żeby przypinać kolorom etykietę twórców przeznaczenia, bo na nasze życie wpływa wiele czynników. Kolory aczkolwiek swój mały wkład w jego kształtowanie posiadają. Już w czasach antycznych narodziła się wiedza na temat magii kolorów. Otóż kolory wpływają na naszą stronę psychiczną, a ta z kolei wpływa na stronę fizyczną. Przykładowo kolor czerwony może dodawać energii, a więc wpływać na pozytywne myślenie i co za tym idzie właściwie samopoczucie. Kolor czarny natomiast nie musi, ale może pogrążać w melancholii i w ostateczności powodować nawet choroby.  Wykorzystując wiedzę o magii kolorów lepiej dopasuje się właściwy kolor do osoby, rzeczy, miejsca, czy sytuacji.

Znaczenie kolorów

Każdy kolor niesie ze sobą jakieś znaczenie. Efektem tego należy je odpowiednio dobierać. Nie chodzi tylko o gust i styl, ale też o uczucia.

1. Kolor biały:

Kolor biały oznacza czystość, niewinność. Uważa się, że to kolor uduchowiony, bliski światła i bóstwa. Lubią go osoby nieznoszące ograniczeń i stawiające na  niezależność. Biel to kolor, który rozświetla.

2. Kolor żółty:

Kolor żółty oznacza oświecenie. Uważa się, że to kolor krzykliwy, ale jednocześnie radosny. Lubią do osoby chcące wybijać się na tle tłumu. Żółć to kolor, który rozwesela.

3. Kolor pomarańczowy:

Kolor pomarańczowy oznacza ciepło, energię. Uważa się, że to kolor sprawiający bardzo miłe wrażenie. Lubią go osoby cieszące się życiem. Pomarańcz to kolor, który pobudza.

4. Kolor niebieski:

Kolor niebieski oznacza inteligencję, kreatywność. Uważa się, że to kolor rzemieślników, artystów, działaczy. Lubią go osoby, które lubią tworzyć w każdym znaczeniu tego słowa. Niebieski to kolor, który koi.

5. Kolor różowy:

Kolor różowy oznacza czułość, delikatność. Uważa się, że to kolor wzywający do emocjonalności. Lubią go osoby subtelne, słodkie i domagające się okazywania emocji.

6. Kolor szary:

Kolor szary oznacza mroczność, tajemniczość. Uważa się, że to kolor sprawiający, że chce i pozostaje się w cieniu. Lubią go osoby nieśmiałe i wyciszone.

7. Kolor zielony:

Kolor zielony oznacza wyciszenie, harmonię. Uważa się, że to kolor łączący kulturę z naturą. Lubią go osoby prowadzące styl typu slow life, a także potrzebujące zachowania harmonii. Zieleń to kolor, który uspokaja.

8. Kolor czerwony:

Kolor czerwony to kolor krwi, a więc oznacza energię, ogień. Uważa się, że to kolor miłości, osób zakochanych i pełnych erotycznego napięcia. Lubią go osoby żywiołowe, działające, a przede wszystkim uczuciowe. Czerwień to kolor, który pobudza.

9. Kolor czarny:

Kolor czarny oznacza ciemność, żałobę. Uważa się, że to kolor tęsknoty, a także żałoby w metaforycznym i dosłownym wydaniu. Lubią go osoby odcinające się od świata. Czerń to kolor uchodzący jednocześnie za najbardziej stylowy.

Kolory to ważny element również w życiu dziecka, szczególnie kiedy uczy się je rozpoznawać i nazywać. Pobierz kolorowanki dla dzieci i sprawdź, jakie barwy uwielbia Twoje dziecko.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *