Shadow

Magiczne właściwości płatków owsianych.

Płatki owsiane zna każdy i najczęściej kojarzy je z niesmaczną owsianką z dzieciństwa. Jak je odczarować i jak sprawić aby nasze dzieci je uwielbiały i korzystały z ich drogocennych właściwości?

Płatki owsiane są źródłem wielu cennych składników, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, samopoczucie i urodę. Warto je spożywać jak najczęściej i niekoniecznie musi to być klasyczna owsianka.

Sportowcy cenią płatki owsiane za ich właściwości wzmacniające i dodające energii. Warto tę właściwość wykorzystać i spożywać ich jak najwięcej w porze śniadaniowej, tak aby zapewnić sobie sił witalnych na cały dzień pracy.

Płatki owsiane są również bardzo cennym źródłem błonnika, które wpływa pozytywnie na regulację trawienia i tym samym przyczynia się do zachowania odpowiedniej wagi. Tę drogocenna właściwość wykorzystują osoby, które pragną schudnąć bądź też utrzymać osiągniętą wagę.

Błonnik jest niezbędny także dla osób, które borykają się z podwyższonym poziomem cholesterolu i tym samym mają problemy z pracą wątroby. Błonnik ją usprawni i pośrednio sprawi, że poziom cholesterolu się unormuje.

Owies jest cennym źródłem witamin z grupy B, które pozytywnie wpływają na nasz mózg. Idealny więc jest dla uczących się, dla pragnących zachować zdrowie psychiczne i umysłowe w jak najlepszym porządku.

Witamina B a także zawarta w osie witamin E odpowiadają również za stan naszej skóry, włosów i paznokci. Płatki owsiane przyczyniają się więc nie tylko dl zachowania zdrowia ale także i naszej urody. Ponadto należy wiedzieć, że witamina E jest przeciwutleniaczem, który opóźnia procesy starzenia się organizmu.

Widzimy więc, że płatki owsiane są niezbędnym składnikiem naszej diety i każdy, bez względu na wiek czy pleć powinien je spożywać przynajmniej kilka razy w tygodniu.

Stosowane jako pożywienie są niezbędne, ale także są niezastąpione do stosowania zewnętrznego na skórę.

Wystarczy je namoczyć w mleku, jogurcie lub wodzie i nałożyć warstwę na skórę. Tą prostą maseczką sprawimy, że nasza skóra będzie gładka, nawilżona i jędrna.

Osoby, które mają problem z łuszczącą się skórą lub z jej atopowym zapaleniem, to mogą płatki dodawać do kąpieli. Pomoże to nawilżyć zbolałą tkankę, sprawi ukojenie w uporczywym swędzeniu i sprawi, że poczujemy się o niebo lepiej.

Właściwie o płatkach owsianych można by pisać bez końca, bo jest to naprawdę magiczny składnik. Poszukujmy więc ciekawych przepisów na bazie płatków i spożywajmy je jak najczęściej.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *