Shadow

Przedłużanie rzęs – jak zacząć z zestawem startowym?

Piękne, długie i grube rzęsy to ozdoba kobiecego oka. Ale nie każda z nas ma tyle szczęścia, by móc pochwalić się takimi naturalnymi rzęsami. Jednak nic straconego. Naturze można trochę pomóc i za pomocą specjalnych akcesoriów estetycznie przedłużyć włoski. Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z przydłużaniem rzęs, czy to dla samej siebie, czy dla innych klientek, musisz skompletować wszystkie niezbędne do tego przybory. Nie obędzie się też bez profesjonalnego przygotowania, które nabędziesz na specjalnych kursach.

Podstawowe akcesoria do stylizacji rzęs

Jeśli nie chcesz dobierać każdego z akcesoriów do stylizacji rzęs z osobna, możesz zdecydować się na gotowy już zestaw startowy do przedłużania rzęs, w którym znajdziesz wszystko, co potrzebne. Na rynku dostępne są różne warianty takich zestawów. Znajdziesz wersje podstawowe, a także rozbudowane. Na sam początek zdecydowanie wystarczy Ci ta podstawowa wersja. Ale jeśli zależy Ci na dodatkowych akcesoriach zawartych w innych zestawach, nic nie stoi na przeszkodzie, by taki komplet nabyć. Na podstawowy zestaw startowy do przedłużania rzęs zazwyczaj składają się:

 • Paletki rzęs – o różnych grubościach i długościach, np. o grubościach 0,1, 0,15 i 0,2. Te ostatnie są rzadziej stosowane w stylizacjach rzęs, ale warto na nich poćwiczyć, ponieważ są dużo łatwiejsze w stylizacji.
 • Podstawka do rzęs – zazwyczaj w kolorze białym lub przezroczystym, który doskonale uwidacznia położone na niej rzęsy.
 • Pęsety – proste i zakrzywione, uniwersalne oraz takie służące do separacji naturalnych rzęs.
 • Klej do rzęs i przyspieszacz do kleju – ważne, by klej był dostosowany do warunków miejsca (temperatury i wilgotności), w którym będziemy przedłużać rzęsy. W określeniu wilgotności pomoże nam higrometr, który nierzadko jest także dołączany do zestawu.
 • Podstawka pod klej i naklejki – powinna być wykonana ze szkła, by klej wolniej zasychał.
 • Szczoteczki do rzęs – służą do rozczesywania rzęs.
 • Aplikatory – do nakładania pianki do mycia, cleanera i removera.
 • Płatki pod oczy – uniwersalne i dopasowane do wszystkich typów budowy oka.
 • Pianka do mycia rzęs – do wcześniejszego oczyszczenia rzęs, tych naturalnych lub syntetycznych.
 • Cleaner – do odtłuszczania naturalnych rzęs, stosowany zaraz po oczyszczeniu rzęs specjalną pianką.
 • Remover w kremie – nakładany za pomocą gąbkowatych aplikatorów, służy do zdejmowania rzęs syntetycznych.

Zestawy rozbudowane do stylizacji

Na rynku znajdziesz również zestaw startowy do przedłużania rzęs w wersji rozszerzonej. Rozbudowane komplety mogą zawierać dodatkowo lusterko, higrometr, etui na pęsety, fartuszek, poduszkę, maseczki jednorazowe, opaskę frotte, lampę, a także kuferek na wszystkie wcześniej wymienione akcesoria.

Przeczytaj także