Shadow

Pomysł na biznes – autolaweta

Marzenia o własnym biznesie ma wielu z nas. Marzymy o niezależności, o samodzielnym planowaniu i oczywiście o powodzeniu w interesach. Boimy się jednak rzucić na głęboką wodę, brakuje nam wiary w siebie, zasobów finansowych i wybieramy pracę na etacie. Wydaje się nam to bezpieczniejsze, choć często frustrujące, nieprzynoszące wielkich zysków ani też satysfakcji.

Jeżeli więc tylko mamy konkretny pomysł na biznes i dobrze się w tym temacie czujemy, znamy się na rzeczy, to warto zaryzykować i zawalczyć o swoje szczęście.

Dobrym pomysłem w dzisiejszych czasach jest autolaweta. Pod tym pojęciem kryje się, bowiem dość spory wachlarz usług transportowych, na które jest bardzo duży popyt w każdym miejscu w kraju i na całym świecie.

Przy zakładaniu tego typu działalności musimy się określić czy będziemy wykonywać usługę tylko w kraju czy też poza jego granicami. To niezwykle istotne, gdyż na usługi transportowe poza granicami Polski będziemy potrzebować stosownej licencji na wykonywanie transportu międzynarodowego. O licencję należy się ubiegać u Głównego Inspektora Transportu Drogowego.

Oczywiście oprócz pozwoleń potrzebujemy też zakupić autolawetę i koniecznie pamiętać o ubezpieczeniu. Tak zabezpieczeni możemy otwierać swój biznes i tylko od nas będzie zależało, jaki zakres usług będziemy oferować.

Posiadając autolawetę możemy pomagać ludziom, których auta uległy wypadkowi lub jakiejś usterce. Możemy również oferować usługi przewozu aut zakupionych poza granicami kraju, które nie mogą poruszać się jeszcze samodzielnie po drogach, gdyż nie posiadają stosownych tablic i dokumentacji.

Do zakresu naszych usług możemy również dołączyć wynajem samej autolawety, gdyż niektórzy wolą samodzielnie przewieźć swój samochód. To jednak jest dobre wyjście tylko wówczas, gdy posiadamy przynajmniej dwa tego typu wozy.

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że taki biznes ma obecnie duże powodzenie. Jest coraz więcej aut na ulicach, tym samym coraz więcej wypadków i wszelkich awarii. Często też zmieniamy samochody i zakupujemy je u naszych europejskich sąsiadów.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *