Wszystkie byłyśmy w tej sytuacji- kątem oka łapiesz swoje odbicie w lustrze i jedyne co widzisz to oczy zmęczonej kobiety patrzącej w Twoim kierunku. Niestety nawet noc najbardziej głębokiego snu nie jest w stanie ich pokonać, worki wciąż powracają a Ty nie potrafisz odzyskać swojego dawnego blasku. Może i korektor pomoże Ci je zatuszować ale czy nie lepiej znaleźć ich źródło i walczyć z nimi od środka?
Czemu one się pojawiają?
Geny mają ogromne znaczenie. Jeśli odziedziczysz delikatną i cienką skórę pod oczami, zebrana krew pod oczami jest dużo łatwiej dostrzegalna (nierzadko powodem jest słaba cyrkulacja krwi poprzez brak snu). Krew rozlewa się pod skórą a sine miejsca rozsiewają pod oczami.
Wiek to kolejny czynnik wpływający na wygląd naszej skóry pod oczami. Z czasem, skóra traci kolagen i traci na grubości. Żyły stają się więc dużo bardziej widoczne. Opalanie znacznie przyśpiesza ten proces poprzez wyciąganie kolagenu z naszej skóry i zmianę koloru naszej skóry.
Alergie, to je może winić znaczny procent ludzkości naszego globu. Alergia wzbudza produkcję histaminy dzięki czemu nasz żyły często przenoszą stan zapalny i powodują opuchliznę. By zanalizować genezę naszego problemu pod oczami, delikatnie naciągnij skórę w tym miejscu. Jeśli skóra staje się ciemniejsza- podziękuj genom i wiekowi. Jeśli kolor się nie zmienia, Twoim przeciwnikiem są promienie UV i alergie.
Jak sobie z nimi radzić?
Jeśli Twoje podkrążone oczy są efektem problemów z naczynkami, podwój liczbę poduszek w nocy by przeciwdziałać odkładaniu się krwi pod Twoimi oczami. Rano zaaplikuj zimny kompres i odpręż się na pięć minut by rozszerzyć zyły i pozwolić krwi na swobodną cyrkulację. Świetnie sprawdzają się także krem z kofeiną pod oczy. Innymi mądrymi alternatywami są kremy opartę na Arnice, które redukują ciemny kolor worków. Ważna jest też Twoja dieta- pożywienie z bogatą dawką kwasów omega-3 pomaga w polepszeniu przepływu krwi.
Domowe sposoby
Wypróbuj rumianek (jeśli jesteś alergikiem zrób jednak pierwsze próbę alergiczną na skórze- rumianek jest znany z tego, że potrafi uczulić). Rumianek koi nasze oczy i dostarcza im cennych składników. Zaparz płatki, po czym odstaw do ostygnięcia. Kiedy woda będzie już zimna, płatki umieść pod oczami i taki okład trzymaj przez jakiś czas. Nie zapominaj jednak, że rumianek rozjaśnia włosy- mogą ucierpieć na tym Twoje rzęsy. Możesz też ratować się okładem z wacika nasiąkniętego sokiem z ziemniaka bądź ogórka. Jeśli soku nie masz- wystarczy plasterek któregoś z tych warzyw. Ziemniak i ogórek wpływają na poprawę kolorytu skory, więc tym samym poprawiają wygląd naszych podpuchniętych oczu. Dobrze też dodać do naszej rutyny kremu ze świetlikiem, który nie tylko jest przeciwzapalny ale także łagodzi podrażnienia powstałe na powiekach- idealny do wrażliwych oczu.
Jak widać na kondycje naszej skóry wpływa wiele czynników- od dawki snu, po to czym się odżywiamy i jakie kremy stosujemy. Najważniejsze jednak jest by „lecząc” defekt nie uszkodzić skóry jeszcze bardziej. Nie chodzi o 5 cm warstwę kremu na skórze a mądry dobór składników- czasem mniej znaczy więcej.