Shadow

Po co niemowlakowi spacer?

Już kilka dni po wyjściu ze szpitala można odbyć razem swój pierwszy spacer. Jest to bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Spacery powinny być częścią każdego dnia. Ile powinny trwać – minimum godzinkę, najlepiej dwie 🙂

Po co niemowlakowi spacer? Po pierwsze po to, aby się dotlenił – świeże powietrze jest niezbędne do prawidłowego rozwoju mózgu malucha. Spacery pozwalają również na przyzwyczajenie się do zmiany temperatur, a tym samym wzmacniają odporność organizmu na przeziębienie i inne choroby. Kolejną kwestią jest to, że promienie słoneczne wzmagają wytwarzanie w organizmie witaminy D, dzięki której maluszek ma mocne kości i zęby.

Po ente – wybierając stałą porę spacerów możemy regulować cykl dnia dziecka, w szczególności jego porę drzemek, a także uczymy je pewnego planowania sobie dnia. Warto również wspomnieć, że jeśli maleństwo jest niejadkiem to spacer świetnie wpłynie na pobudzenie jego apetytu.

No i co najważniejsze – dzięki spacerom dziecko może poznawać świat, swoje otoczenie, nowych ludzi, zwierzęta czy przyrodę.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *