Shadow

Po co kobietom kopertówka?

kopertowka

Każda kobieta, nastolatka, czy dojrzała pani ma w swoim posiadaniu wiele mniejszych i większych torebek, które stanowią nieodłączny element jej ubrania. Przeważnie, co sezon muszą kupować nową, gdyż zeszłoroczna już jest niemodna. Są też kobiety, które posiadają tę główną, najulubieńszą i nigdy, przenigdy się z nią nie rozstają – nawet pomimo, iż nie w każdej chwili ona jest dopasowana do ubioru, jaki pani posiada na sobie. W chwili, kiedy zniszczy się już do cna, kupują bardzo podobną i od nowa z niej korzystają.

Kopertówka to torebka w kształcie prostokąta (o różnej wielkości), bez paska do przewieszenia przez ramię, przeznaczona do trzymania w dłoni. Niektóre są tak cienkie, że mieści się tam wyłącznie karta kredytowa i chusteczka do nosa. Jeśli się bardzo postarasz, to może wciśniesz do niej jeszcze telefon oraz szminkę.

W obecnych czasach kopertówki występują we wszystkich rozmiarach, kolorach i kształtach. Nie jest to zwykły, czarny, prostokątny dodatek, jaki pamiętają nasze mamy z czasów PRL-u, tylko fantazyjna i czasem ekstrawagancka, malutka torebka. Projektanci dosłownie prześcigają się w propozycjach i możesz przebierać w nich do woli! Obok torebek wykonanych z wysokiej jakości skóry naturalnej, są też robione ze skór ekologicznych i tkanin.

Wnętrze każdej damskiej torebki budzi szczególną ciekawość wśród mężczyzn. Zastanawiają się, co też kobiety w nich noszą i jak to się dzieje, że taki mały „przedmiot” z materiału lub ze skóry, potrafi pomieścić, aż tyle rzeczy. Jednak słowa „Kochanie, czy mógłbyś podać mi…? Jest w mojej torebce” budzą strach i przerażenie wśród wielu z nich, nawet wśród tych najodważniejszych. Wiele kobiet zupełnie nie rozumie czemu.

Ciężko więc uwierzyć, że na początku XX dama nigdy nie nosiła własnej torebki ( z wyjątkiem małej portmonetki). Wszystko za nią nosił mężczyzna lub służąca. Zmieniło się to, kiedy wraz z rosnącą niezależnością kobiet i nowoczesnym stylem życia, stało się oczywiste, że kobieta musi mieć klucze, pieniądze i kosmetyki na wyciągnięcie ręki.

Wygląd kopertówki ewoluował od latach 20. XX wieku by w XXI pojawiły się ogromne torebki kopertowe Celine, Louis Vuiton i Fendi, które swoimi rozmiarami przypominały bardziej elegancka teczkę niż torebkę. Być może nadszedł czas, by mężczyźni powrócili do zwyczaju noszenia za kobiety ich rzeczy, dając tym samym wyraz swojej rycerskości.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *