Shadow

Planer podstawą dobrego zorganizowania

Dobra zorganizowanie naszego czasu pozwala nam na lepsze przygotowanie do pracy czy szkoły ale także czyni nas szczęśliwszymi – pomijamy element stresu, kiedy gubimy kolejną rzecz lub zapominamy o wizycie u lekarza. Jak być zorganizowanym i poprawić swoją efektywność?

1. Zapisuj rzeczy

Wszyscy znamy kogoś, kto pamięta o urodzinach każdego ze swoich stu znajomych i zawsze wysyła kartki co święta. Cudowna pamięć do dat? Niekoniecznie. Nie ma takiego rozumku, który byłby w stanie zapamiętać tyle dat urodzin i świąt a co najlepsze, pamiętać o wcześniejszym wysłaniu kartki. Jak zatem zapamiętać to wszystko? Sprawa jest prosta, zapisuj wszystko.

Kawałek kartki i długopis to droga do zapamiętywania rzeczy. Dobry planer książkowy z idealnie wytyczonym miejscem na notatki pozwoli Ci pamiętać o każdych urodzinach, pomysłach czy meetingach w pracy. Jeśli nie jesteś fanem technologii to planer książkowy pozwoli Ci zapisywać swoje pomysły i przypomnienia. Spisuj wszystko, od listy zakupów po ważne daty i wydarzenia.

2. Plan i deadline’y

Zorganizowani ludzie nie marnują czasu. Zawsze planują swój czas tak, by wszystko ze sobą współgrało jednocześnie zachowując najwyższy poziom produktywności. Podstawą planowania czasu są rozpiski na każdy dzień i tydzień. Zapisywanie swoich celów i wyznaczanie ścieżki by skończyć plan w jak najbardziej efektywny sposób to klasyk zasad planowania. Podobnie sytuacja ma się z drugiej strony, jeśli będziesz żyć z brakiem jakichkolwiek zasad zorganizowania, zabraknie Ci czasu i miejsca na sukces i czasowe kończenie pracy.

3. Prokrastynacja

Im odwlekasz zrobienie czegoś, tym trudniej jest Ci to zrobić. Jeśli chcesz by Twoje życie było mniej stresujące i wymagające, spróbuj wszystko wykonywać jak tylko masz na to czas. Włożenie sił w to, by wykonać proces jak najszybciej pozwoli Ci na pozbycie się późniejszych trosk i przede wszystkim- zwiększy Twoją produktywność. Dla eksperymentu spróbuj wymyślić jedną rzecz, którą mógłbyś w swoim życiu zorganizować. Zapisz co musisz po kolej wykonać by ukończyć zadanie. Jeśli możliwe jest wykonanie planu, spróbuj zrobić go jak najszybciej potrafisz.

4. Organizacja pracy pracowników

Jeśli jesteś pracodawcą bądź zarządzasz grupą ludzi, doskonale wiesz, że organizacja to podstawa działania dobrego przedsiębiorstwa. Tutaj nie ma czegoś takiego jak zapamiętywanie rzeczy i nie spisywanie ich na kartkę. Każdy pracownik powinien być wyposażony w planer książkowy, który pozwoli mu kontrolować swoją pracę. Dobrze jest też wprowadzać systemy raportowania postępów oraz punktowe opracowywanie planu działania.

Gdzie znaleźć idealny planer?

Na rynku jest mnóstwo planerów, kalendarzy, notatników w stylu Bullet Journal. My osobiście polecamy planer od GeekWork.plZacznij działać, który można zakupić na https://geekwork.pl/planer/. Nigdy nie jest za późno by zacząć działać, więc nie przejmuj się tym, że mamy już marzec! Planer Zacznij działać nie jest datowany, więc spokojnie możesz zacząć planowanie swojego biznesu, życia, sukcesu, projektu w dowolnym dogodnym dla siebie momencie. Kiedy jest ten idealny moment? JUŻ! Właśnie teraz! Działaj – nie czekaj!

Planer Zacznij działać ma poręczny format B6, 175 stron i twardą okładkę pokrytą tkaniną, która jest mega odporna na zniszczenia – pisze to kobieta, której torebka nie ma dna i jest w niej naprawdę wszystko. I to wszystko tłucze się o siebie, ociera, etc. Naprawdę! Mam planer od niedawna a swoje już przeszedł : ) Na okładce mamy motto planera, czyli ZACZNIJ DZIAŁAĆ – ładne takie, srebrne, brokatowe. Aaa i nie zapominajmy o wstążeczkach (zakładkach) – mamy aż dwie.

W kalendarzu mamy miejsce na zaplanowanie miesięcy, tygodni i dni. Pierwsze strony są wprowadzeniem do metodologii i tego jak korzystać z planera, w środku także można znaleźć dodatkowe wskazówki tego, jak planować by osiągnąć maksymalne efekty. Jak planer wygląda w środku? Zobaczcie galerię.

Planer przypominam kupicie na https://geekwork.pl/planer/.

Przeczytaj także