Shadow

Czy warto walczyć o stracone zaufanie?

trust-1418901_960_720

Czym jest zaufanie?

Z pewnością daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Stanowi najważniejszy element w relacjach międzyludzkich. Dotyczy to zarówno przyjaźni jak i związku. Jego brak powoduje nieustanny lęk oraz wątpliwości. Kiedy utracimy czyjeś zaufanie, to może wiązać się to z końcem przyjaźni albo miłości. Z tego względu jego odzyskanie jest jedynym sposobem, aby zapewnić przetrwanie relacji. Trzeba jednak pamiętać, iż odbudowanie zaufania, wymaga zaangażowania z dwóch stron. Często jest tak, że zraniliśmy kogoś do tego stopnia, że jest pewność, iż nam nie wybaczy. Podamy, mimo to, kilka wskazówek jak można odzyskać utracone zaufanie.

Skupmy się na związku. Zdarzyło się Wam, że skrzywdziła Was osoba, która była lub jest najważniejsza na świecie? Co wtedy? Jak pokierować związkiem i czy jest szansa, aby go ocalić? Pamiętajmy, aby próbować odzyskać zaufanie tylko i wyłącznie, jeżeli jesteśmy w pełni zaangażowani w związek i pragniemy, żeby było jak kiedyś. I kolejna istotna rzecz – nie staraj się odzyskać zaufania w momencie kiedy nie odczuwasz, że możesz być w 100% oddany partnerce. Nie należy obwiniać swojej drugiej połówki za to co się wydarzyło złego. To strona, która zawiniła musi wziąć pełną odpowiedzialność za swój czyn. Postaw się na miejscu osoby pokrzywdzonej, wczuj się w jej sytuację. Staraj się zrozumieć z jakimi uczuciami musi się teraz zmagać. Usiądź i porozmawiaj, niech wyrzuci z siebie wszystko co jej leży na sercu. Niestety nie odbuduje się zaufania tylko poprzez obiecanie poprawy, trzeba wprowadzić w życie czyny, które to udowodnią. Skrucha jest czymś ważnym, warto ją okazać i starać się od razu poprawić zło, jakie wyrządziliśmy.

Jak dążyć do odzyskania zaufania i czy jest choć cień szansy na osiągnięcie sukcesu?

Owszem. Starać się zawsze warto. Bywa jednak i tak, iż nie od samego początku mamy okazję na to, żeby zacząć realizować nasz plan poprawy. Mija niejednokrotnie sporo czasu zanim osoba skrzywdzona zechce z nami porozmawiać.

Pokaż swojej miłości jak strasznie ją kochasz. Staraj się o nią bardziej niż na początku Waszej znajomości. Pokazuje na każdym kroku, że jest ważna i to co się wydarzyło, było błędem. Zrób wszystko, aby nie zapominała o tym, co było kiedyś najważniejsze. Możesz uczynić coś wyjątkowego,zorganizuj romantyczny wieczór lub jakiś wyjazd. Bądź przy tym cierpliwy, ponieważ prawdopodobnie potrzeba będzie sporo czasu, aby odzyskać zaufanie. Daj tyle czasu, ile trzeba będzie. Nie naciskaj i nie proś nieustannie o przebaczenie, ponieważ nie można wywierać presji. Jeśli ktoś chce Ci wybaczyć, to tak się stanie prędzej czy później.

Musisz pamiętać, że prawdopodobnie nigdy nie odzyskasz do końca tego, co się zniszczyło. Pewnie oszukana strona nie będzie taka jak wcześniej. Stanie się bardziej podejrzliwa, ponieważ ciężko ufać komuś, kto skrzywdził. Dlatego często jest tak, iż taka relacja jeszcze przez jakąś chwilę potrwa, ale i tak się skończy. Mimo to, jeśli kochasz, to walcz i zdobywaj na nowo. Może nie wszystko jest stracone, jeżeli Twoja druga połowa daje Ci zielone światło i nie ucina od razu kontaktu. Pamiętaj też, aby potrafić również pogodzić się z porażką i przyjąć do wiadomości, iż zraniliśmy kogoś na tyle, że nie jest w stanie nam wybaczyć. A związek bez zaufania nie ma najmniejszego sensu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *