Shadow

Pieluszki wielorazowe – czy to się opłaca?

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie marzył nawet o takim luksusie, jakim z całą pewnością są pieluszki jednorazowe. Nasze mamy, babcie, ich mamy i bacie stosowały nieśmiertelne pieluszki tetrowe, które były wielokrotnego użytku.

Pomimo fali produktów, jakie mamy dostępne w każdym sklepie, kobiety coraz częściej wracają do pieluszek wielorazowych i stosują je z powodzeniem u swoich pociech. Dlaczego zatem kobiety rezygnują z wygody i powracają do czegoś, co było zmorą matek z poprzednich dziesięcioleci? Pieluszki wielorazowe- czy to się opłaca?

Zakup pieluszek wielorazowych jest zakupem, który robimy tylko raz, zatem cenowo z całą pewnością wychodzi o wiele taniej niż przy pieluszkach jednorazowych. Gdy jednak do kosztu zakupu pieluszek dodamy koszty energii, którą zużyjemy na pranie, prasowanie i zakup proszku do prania, to ta cena przewyższy znacznie koszt zakupu pieluszek jednorazowych.

Skoro zatem te pieluszki wielorazowe, które trzeba bez przerwy prać, prasować są droższe niż pampersy jednokrotnego użytku, to dlaczego coraz częściej po nie sięgamy? Dlatego, że są o wiele bezpieczniejsze dla skóry naszych pociech. Pozwalają skórze oddychać, nie powodują odparzeń i co niezwykle istotne, sprawiają, że nasze dzieci o wiele szybciej zaczynają korzystać z nocniczka niż dzieci, u których zakłada się pieluszki jednorazowe.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *