Shadow

Piękne i zadbane dłonie

Dłonie są wizytówką każdego człowieka i słyszymy tę prawdę już od najmłodszych lat. Niestety niektórzy biorą sobie te słowa niezbyt poważnie, nie dbają o swoje dłonie i jest to bardzo widoczne na ulicach polskich miast i miasteczek.

Choć mężczyźni mają nieco ułatwione zadanie gdyż ich dłonie nie zrzucają się w oczy tak jak dłonie kobiet, które są przeważnie obficie zdobione, to jednak nie trzeba wcale dobrych okularów aby znaleźć na ulicy mężczyzn z dłońmi, które dają wiele do życzenia.

A wystarczyłby regularny manicure, wklepanie kremu i ot cała filozofia zadbanych dłoni. Dla tych panów, którzy chcą jednak trochę więcej czasu poświęcić swoim dłoniom przyda się również od czasu do czasu zabieg parafinowy, który wygładzi skórę dłoni i uelastyczni. Można go wykonać w gabinecie kosmetycznym lub też z pomocą żony w domu. Gotowe zestawy do tego zabiegu kupimy bez problemu w Internecie, trzeba tylko postępować zgodnie z instrukcją producenta i uważać na gorącą parafinę.

Jak już wspomnieliśmy na początku, kobiece dłonie są bardziej narażone na spojrzenia i łatwiej tutaj wychwycić wszelkie niedoskonałości. Jeżeli zatem lubimy ozdabiać dłonie biżuterią a paznokcie malować w kolorowe wzory, to musimy tutaj bardzo starannie najpierw zadbać o kondycję dłoni i paznokci. Co też niezwykle istotne, nie można tego robić okazjonalnie, tylko regularnie.

Wszelkie zabiegi na dłonie rozpoczynamy od wymoczenia rąk w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Po osuszeniu przystępujemy do skrócenia paznokci, opiłowania i odsunięcia skórek. Teraz warto zrobić delikatny peeling i tutaj możemy zastosować gotowe preparaty lub zrobić sobie samemu taki preparat. Wystarczy tutaj wymieszać trochę cukru z mydłem w płynie i wetrzeć tą mieszankę w dłonie. W ten sposób pozbędziemy się martwego naskórka i dodatkowo wszystkie składniki, które będziemy potem aplikować, łatwiej się wchłoną.

Po peelingu myjemy dłonie, osuszamy i nakładamy grubą warstwę maski odżywiającej. Warto zrobić to na noc,  gdyż wówczas nasza skóra będzie miała sporo czasu na regenerację. Na maseczkę załóżmy bawełniane rękawiczki i z taki opatrunkiem wytrzymajmy choć trochę.

Od czasu do czasu warto również zaaplikować dłoniom wspomnianą na początku maskę parafinową, która wygładza i ujędrnia skórę.

Tak przygotowane dłonie możemy dopiero teraz poddawać rozmaitym zdobieniom.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.