Shadow

5 sprawdzonych sposobów na piękne dłonie i paznokcie

Dłonie są wizytówką każdego z nas i często to zdanie słyszymy już od czasów dzieciństwa. Wiemy więc, że niezwykle ważny dla naszego wizerunku jest wygląd naszych dłoni, gdyż to one zawsze towarzyszą nam przy powitaniu i poznawaniu nowych osób.

Aby dłonie były faktycznie naszą wizytówką, to musimy o nie naprawdę regularnie dbać. Skóra dłoni jest delikatna i bardzo szybko traci jędrność i piękny wygląd. Jakby tego było mało, nasze dłonie są codziennie narażane na całe mnóstwo mechanicznych urazów, a także są ciągle poddawane działaniu wody i detergentów. To wszystko sprawia, że skóra dłoni potrzebuje mnóstwa uwagi i regularnego wzmacniania.

Pierwszy i najważniejszy sposób na piękne dłonie i paznokcie jest bardzo prosty i każdy o nim niby wie. Regularne stosowanie kremu natłuszczającego. Idealnie by było, abyśmy wcierali krem po każdym myciu rąk, wówczas skóra nie traciłaby swojej naturalnej warstwy lipidowej. Najlepiej wybierać taki kosmetyk, który jest przeznaczony zarówno do pielęgnacji dłoni jak i paznokci. Zaoszczędzimy tutaj zarówno czas jak i pieniądze.

Drugi sposób to regularne odżywianie skóry i stosowanie mocniejszych masek, które zregenerują głębsze warstwy skóry. Tutaj idealnie sprawdza się parafinowa maska, którą można wykonać samodzielnie w domu lub też można wybrać się w tym celu do salonu kosmetycznego. Ten zabieg warto wykonywać raz w miesiącu a gdy wykonujemy prace, które bardzo obciążają naszą skórę, to nawet dwa razy na miesiąc.

Trzeci sposób to nocna maska dłoni z kremu do rak, który stosujemy na co dzień. Wieczorem nakładamy na dłonie grubą warstwę kremu i zakładamy na dłonie bawełniane rękawiczki. Rano skóra dłoni będzie gładziutka jak nigdy przedtem.

Czwarty sposób dotyczy głównie paznokci, które są często traktowane po macoszemu, a potem dziwimy się, że są łamliwe, brzydkie i popękane. A wystarczy przecież raz w tygodniu podgrzać kilka łyżek oliwy i moczyć w niej paznokcie przez kilkanaście minut. Szybko staną się mocne, równe i bez zadziorów.

Piąty sposób to upiększanie dłoni, a to lubimy chyba najbardziej. Gdy skóra dłoni jest gładka, jędrna, a paznokcie mocne i lśniące, to wystarczy muśnięcie paznokci lakierem i jesteśmy gotowe do wielkiego wyjścia.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *