Shadow

Patelnia na indukcję – jak wybrać?

skillet-frying-pan-3-1424803

Kuchenki indukcyjne mają wiele zalet, dlatego coraz więcej osób decyduje się na kupowanie tego typu sprzętu AGD. Jednocześnie korzystanie z takich urządzeń jest związane z koniecznością zainwestowania w odpowiednie naczynia do gotowania, które będą współpracować z płytą indukcyjną.

Oznaczenie producenta

Kuchenki indukcyjne zużywają mało prądu, łatwo się czyszczą i nie nagrzewają się. Jednocześnie patelnia na indukcję musi posiadać określone parametry techniczne. Na szczęście w sklepach można znaleźć dosyć duży wybór produktów, które będą działać na na takiej kuchence, trzeba jedynie zwrócić uwagę, czy rzeczywiście spełniają odpowiednie wymagania.

Każda patelnia na indukcję powinna posiadać odpowiednie oznaczenie, które informuje na jakich kuchenkach może być używana. Zawsze należy kupować wyłącznie naczynia, które będą miały wyraźne informacje wskazujące na to, że nadają się na kuchenki indukcyjne. W przypadku wątpliwości warto także zapytać sprzedawcę. Jednocześnie wiedzieć wiedzieć, jak powinna wyglądać taka patelnia. Niestety czasem zdarza się, że niektóre urządzenia nie działają na kuchence indukcyjnej, chociaż mają właściwe oznaczenie.

Odpowiednie dno

Wszystkie patelnie na indukcję powinny mieć właściwe dno – jest to najważniejszy element takiego urządzenia. Kuchenki indukcyjne wytwarzają pole magnetyczne, które powoduje rozgrzanie naczynia. Aby to było możliwe dno musi mieć właściwości magnetyczne. Najłatwiej można to sprawdzić po prostu przykładając zwykły magnes, który powinien się przykleić. Jednocześnie dno patelni na indukcję musi być idealnie płaskie – wszelkie nierówności i wypukłości sprawią, że naczynie nie zadziała.

Jaki materiał wybrać?

Na kuchenkach indukcyjnych najlepiej sprawdzają się naczynia żeliwne oraz stalowe – te materiały idealnie nadają się do wykorzystania na kuchenkach indukcyjnych. Sytuacja gorzej wygląda w przypadku aluminium, ceramiki, szkła oraz miedzi. W dnie patelni powinien znajdować się odpowiedni krążek, posiadający właściwości magnetyczne i dzięki temu będzie działać na kuchence indukcyjnej. W przypadku naczyń wykonanych z takich materiałów zawsze warto dodatkowo upewnić się, czy rzeczywiście będą one działać na kuchence indukcyjnej.

Jaka patelnia?

Wśród patelni na indukcję można znaleźć wiele różnych modeli, na przykład patelnie do grillowania lub do naleśników. Przy wyborze konkretnego produktu warto jest zwrócić uwagę na rodzaj powłok chroniących przed przywieraniem. Ważna jest ich skuteczność, ale także odporność na uszkodzenia i zużywanie się, zwłaszcza jeśli naczynie będzie intensywnie użytkowanie.

Znalezienie patelni na indukcję nie jest trudnym zadaniem. Warto jednak poświęcić kilka chwil na zapoznanie się z dostępnymi produktami i kupić naczynie, które będzie reprezentować odpowiednią jakość oraz na pewno będzie przeznaczone na kuchenki indykcyjne. Dzięki temu zakup stanie się dobrą inwestycją, a patelnia spełni wszystkie oczekiwania i sprawdzi się doskonale w czasie przygotowywania różnych potraw.

Autor:

Tekst powstał w oparciu o materiały dostarczone przez Cook Store

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *