Shadow

Odchudzanie a depresja – gdzie szukać pomocy

usuwanie plam

Depresja to temat coraz częściej pojawiający się w mediach. O chorobie nie wstydzą się mówić nawet gwiazdy wielkiego formatu, jak Justyna Kowalczyk, Edyta Bartosiewicz czy sama Lady Gaga. O tym jak walczyć z depresją i jak pokonać chorobę najlepiej dowiedzieć się podczas terapii u specjalisty. Jest to jednak krok, który dla wielu dotkniętych tym problemem jest nie do przeskoczenia. Okazuje się, że Internet wychodzi naprzeciw tym osobom, dla których pójście po pomoc bezpośrednio do specjalisty wiąże się ze zbyt dużym poświęceniem. Serwis, który powstał w celu pomocy takim osobom to pokonajsmutek.pl i z całą pewnością polecamy go wszystkim tym, którzy borykają się z problemem depresji.

Pokonaj smutek” to nowy serwis, jednak od samego początku widać jego ogromny potencjał. Powstał dzięki dofinansowaniu w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Misją serwisu jest nieść pomoc osobom, które walczą z depresją, a wizyta u specjalisty jest dla nich zbyt dużym wyzwaniem. Twórcy serwisu chcą przyczynić się do tego, by osoby te nie bały się zrobić pierwszego kroku w walce o swoje zdrowie.

Serwis pełen jest atrakcyjnych ofert dla klientów. To co oferuje, to chociażby anonimowa diagnoza online, wideo porady tworzące interaktywną terapię online dla osób z depresją i załamaniem nerwowym. W serwisie zamieszczony jest także dzienniczek nastrojów, który pozwala na łatwe kontrolowanie swoich stanów emocjonalnych w ciągu dnia. Użytkownicy mogą także kontaktować się ze sobą nawzajem, by wymieniać się opiniami, poglądami i poradami dotyczącymi swoich problemów. Jak wiemy, anonimowy kontakt z osobami, których dotyka ten sam problem, pozwala chorym zrozumieć, że nie są sami, a nawet uzyskać ich wsparcie i wzajemną motywację do działania.

Uzupełnieniem treści serwisu jest także dostęp do szerokiej bazy tytułów książek i opracowań naukowych, dotyczących tematu depresji, sugerowanych na podstawie informacji zwrotnych pozyskiwanych od Użytkowników. Dzięki temu z pewnością każdy będzie miał możliwość rozwinąć swoją wiedzę na temat problemu i z pewnością znacznie prościej będzie mu pokonać chorobę.

Wyjście naprzeciw osobom chorym na depresję jest ogromnym ukłonem w ich kierunku. Niewiele osób rozumie jak wielką skalę ma problem tego zjawiska i jak wiele nieleczonych przypadków kończy się tragicznie. Serwis pokonajsmutek.pl z pewnością przyczyni się do polepszenia stanu wielu osób zmagających się z depresją. To wspaniała inicjatywa godna polecenia.

 

„Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Dotacje na innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość.”

pasek_pokonajsmutek

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *