Shadow

Od Wenecji po studniówkę – świat masek imprezowych

Maski imprezowe służą do zabawy i przyjemności. Wykorzystuje się je przy różnych okazjach, takich jak np.:

→ Boże Narodzenie

→ Nowy Rok

→ Halloween

→ Bal przebierańców

→ Karnawał

→ a nawet urodziny.

Maski imprezowe powinny być odpowiednio uzupełnione o

  • fantazyjne kostiumy
  • peruki

Jednak to właśnie maski imprezowe to najłatwiejszy, najkrótszy i najtańszy sposób, aby cieszyć się fajną stylizacją na party. Maski mogą mieć dowolną postać, od śmiesznych i zabawnych, przez te budzące strach, – co ciekawe, mogą być nawet seksowne.

Maski na kinder party

Na przyjęciu urodzinowym dziecka również warto używać masek. Szczególnie popularne to te, które wyglądają jak zwierzęta. Można je kupić maluchom, ale też dzieci mogą samodzielnie przygotować maski kota, psa, lwa czy świnki. Możliwości są nieograniczone! Sprawdzają się również przyjęcia w klimacie super bohaterów i tutaj dzieci mogą korzystać z masek, takich jak Batman, Scooby Doo czy Spiderman. Istnieją również maski innych fikcyjnych, lubianych przez dzieci, takich jak Bob Budowniczy czy Harry Potter. Ostatnio rozchwytywane stają się imprezowe maski polityczne, a więc te imitujące twarze znanych polityków. Jeśli chodzi o Halloween oczywiście najlepszym wyborem są maski pełne grozy. Polecamy opcje zombie, czaszki, wampira, czarownicy czy wilkołaka. Przy lżejszych okazjach, takich jak Nowy Rok czy Boże Narodzenie, maski o charakterze bardziej komicznym mogą być najbardziej odpowiednie.

karanwalowe-szalenstwo

Inne rodzaje masek

Istnieje również mnóstwo różnych typów masek do wyboru. Maski z piór, zakrywające jedynie oczy mogą być wykorzystane w ramach najbardziej eleganckich i ekstrawaganckich przyjęć. Maski te są szczególnie modne w okresie karnawału lub sylwestrowych uroczystości. Dowolnie można zatem postawić na pełne maski imprezowe, półmaski lub maski jedynie na oczy.

Włoska inspiracja

Wśród wszystkich masek imprezowych, te wzorowane na maskaradach odbywających się w XVI wieku we Włoszech są najbardziej popularne i przyjemne w użyciu. Przyjęcia masakaradowe podczas których ich uczestnicy byli obowiązkowo ubrani w takie maski odbywały się w Wenecji w okresie renesansu. Miały tam miejsce wielkie tańce z udziałem weneckiej śmietanki towarzyskiej.

Wielu organizatorów przyjęć takich jak:

→ studniówki

→ urodziny

→ wesela

→ zjazdy absolwentów

…podchwytują ten temat, dołączając do bilecików informację o tym, by goście założyli na przyjęcie maski w stylu weneckim. Jeśli zdarzy Ci się być zaproszony na imprezę w tym stylu, koniecznie załóż na siebie maskę! Najlepszym sposobem na to, aby wybrać tą najbardziej odpowiednią, jest w pierwszej kolejności pomyśleć o ogólnym wyglądzie, który chcesz uzyskać. Wtedy już łatwiej będzie znaleźć konkretną maskę, która będzie pasować do Twojego charakteru i planowanej stylizacji.

Gdzie najlepiej kupić maski imprezowe?

Jak zwykle możesz ich szukać lokalnie i online. Jak zwykle też sklepy internetowe mają o wiele większy wybór i bardziej atrakcyjne ceny, więc wydaje się że lepiej właśnie tam szukać maski imprezowej idealnej dla siebie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *