Shadow

Nowoczesne oświetlenie w Twoim domu

nowoczesne-oswietlenie-w-domu

Nie od dziś wiadomo, że za sprawą kilku delikatnych zmian w aranżacji oświetleniem jesteśmy w stanie zmienić wystrój całego pomieszczenia. Dlatego też, by stworzyć niepowtarzalny klimat we własnym mieszkaniu, zamiast remontów i wymiany mebli można wykorzystać kilka trików aranżacyjnych za pomocą zmiany oświetlenia.

Nowoczesne pomieszczenie

To, co charakteryzuje każde nowoczesne pomieszczenie to dobrze dobrane oświetlenie. Chcąc nadać przestrzeni bardziej nowoczesny charakter na samym początku należy zastanowić się nad miejscem dla dodatkowego źródła oświetlenia. Niezależnie od tego czy nowym źródłem światła będzie nowa lampa stołowa czy też ciekawie rozmieszczona taśma LED, nasze pomieszczenie może zyskać naprawdę wiele walorów estetycznych.

Stylowe lampy podłogowe

W każdym pomieszczeniu znajdziemy główne źródło oświetlenia, którym zazwyczaj jest lampa sufitowa. By nadać swojemu pomieszczeniu klasy i elegancji warto znaleźć odpowiednie miejsce dla lampy podłogowej http://www.magiaswiatel.pl/. Dzięki temu, że te lampy spełniają dwie funkcje – praktyczną i dekoracyjną – doskonale nadają się, jako element wyposażenia pokoju dziennego lub salonu. Co więcej, lampy podłogowe z łatwością można w każdej chwili przestawić, dzięki temu w szybki i prosty sposób możemy zmienić aranżację oświetlenia w dowolnym pomieszczeniu.

Żyrandole, plafony, kinkiety i lampy stołowe

Doskonałą formą dekoracji, zmieniającą w mgnieniu oka wystrój każdego pomieszczenia, jest piękny żyrandol. Sam w sobie pełni on doskonałą formę dekoracyjną, natomiast światło doskonale rozprasza się po całym pomieszczeniu. Wybór żyrandola doskonale sprawdza się w pomieszczeniach, które mają wysoko osadzony sufit.

Formą dekoracyjna światła w pomieszczeniach o niskim suficie mogą być plafony. Dają one optymalne źródło światła, a dzięki ich konstrukcji mogą dawać ciekawych efektów wizualnych.

Czy wiesz, że… Do zniwelowania efektu „niskiego sufitu” najlepiej nadają się kinkiety lub lampy stołowe ze światłem skierowanym ku górze. Dzięki temu prostemu zabiegowi pomieszczenie będzie wydawało się wyższe i bardziej przestrzenne.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *