Shadow

Nowoczesne komody do nowoczesnych domów

To, co kiedyś można było zobaczyć tylko w muzealnych salach ze sztuką stosowaną, obecnie jest na wyciągnięcie ręki w meblarskich salonach wystawowych. Jako przykład niech posłuży dostępna dziś na zamówienie rokokowa komoda w stylu Madame de Pompadour czy klasyczne i bardzo rozpowszechnione krzesło Thoneta.

Poradniki dekoratorskie, zarówno w internecie, jak i w tradycyjnej formie, przedstawiają wizualizacje i aranżacje gustownie urządzonych pomieszczeń, doradzają i inspirują. Wśród wielu proponowanych kompozycji są m.in. pomysły eksponujące komody w różnych stylizacjach, ustawieniach i zastosowaniach.

W branży meblarskiej zaszły rewolucyjne zmiany. Jeszcze kilkanaście lat temu meble projektowane były sztampowo i w niewyszukany sposób, z zamysłem stricte praktycznym i, ze względu na ograniczoną przestrzeń mieszkalną, kompaktowym. Wzornictwo PRL-u nie do końca trafiało w upodobania estetyczne klientów, ale niestety z powodu niskiej podaży dóbr na rynku, trzeba było zadowolić się meblościanką czy rozkładaną od góry kanapą, tzw. amerykanką.

Komody z fabryk i od rzemieślników

Aktualna oferta katalogowa jest szeroka, a wybór ogromny, zdeterminowany właściwie tylko jednym czynnikiem — ceną. Generalnie sprzęty użytkowe do wyposażenia wnętrz wytwarzane są na dwa sposoby: metodą przemysłową, na dużą, handlową skalę oraz rzemieślniczą. Na renomie zyskują niewielkie zakłady produkujące artystyczne, spersonalizowane meble na indywidualne zlecenie. Coraz częściej firmy sprzedają nie tylko gotowe komody, stoły czy kredensy, ale też kompleksowe usługi — od projektu do montażu.

Bez względu na sposób wytwórstwa, dzisiaj stawia się na konkurencyjne wzornictwo i dobrą jakość. Najczęściej spotykanym tworzywem są różne rodzaje drewna. W zależności od budżetu, jakim dysponujemy, planując zakup mebli, możemy pozwolić sobie na wybór najpopularniejszej i relatywnie niedrogiej opcji drzewa sosnowego, dębowego czy bukowego, po droższą czereśnię, orzech czy klon. Można też zainwestować w modny towar importowany z dalekich zakątków świata, jak egzotyczny mahoń, tropikalny palisander czy osiągające niebotyczne ceny drewno wężowe czy heban. Pasjonaci są w stanie zapłacić za hebanowe komody nawet kilkadziesiąt tysięcy dolarów.

Popularna jest tendencja do poszukiwania multifunkcjonalizmu w wystroju wnętrz. Powszechne jest stosowanie jednego elementu wyposażenia do licznych przeznaczeń, np. nowoczesne komody z przeszklonymi witrynami idealnie prezentują się w pokojach dziennych i salonach, a modele z szufladami pełniące funkcje szafek sprawdzają się w łazience czy sypialni. Duży wybór mebli tego typu znajdą Państwo w sklepie kupmeble.pl – najlepsze komody czekają.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *