Shadow

Niezwykle ciekawa aranżacja małego wnętrza

142063043506937000

Jeżeli posiadacie niewielkich rozmiarów metraż na poddaszu to nie musicie od razu z tego powodu się załamywać, ponieważ istnieje naprawdę wiele sposobów, dzięki którym niesamowicie zaaranżujecie swoje wnętrze. Nie ma się o co martwić, gdyż istnieje sporo metod oraz rozwiązań, dzięki którym można uzyskać małe wnętrze, które jednocześnie jest bardzo wygodne, funkcjonalne, wizualnie przestronne i nie będziecie się w nim czuć niczym w klatce. Dlatego warto abyś zobaczył jak bardzo ciekawie można zaaranżować niewielkie wnętrze na poddaszu.

W większości sytuacji poddasze służy do tego, aby umiejscowić tam pomieszczenie rekreacyjne, albo też coś niecodziennego jak np. siłownia. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że można zaaranżować poddasze nawet niewielkich rozmiarów w sposób bardzo komfortowy. Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, żeby zaplanować tam otwartą przestrzeń, w której znajdzie się również wydzielone części przeznaczone do pracy, spania oraz relaksu. Jeżeli zaś chodzi o garderobę oraz łazienkę to można je oddzielić poprzez zastosowanie przesuwanych drzwi. Aranżując takie wnętrze warto skupić się na tym, żeby przestrzeń była jasna oraz przestronna, dlatego też dobrze pomalować ścianki kolankowy oraz skosy na biały kolor. Słupy również mogą zostać pobielone, zaś na podłodze powinna znaleźć się bielona, szczotkowana posadzka. Żeby na poddaszu wszystko się zmieściło warto zadbać o to, aby znalazło się tam bardzo dużo poukrywanych schowków, w których będzie można trzymać chociażby książki, czy też inne przedmioty.

Jakich mebli użyć na małym poddaszu?

Warto zauważyć, że bardzo dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się tutaj na meble, które wykonane są z płyt meblowych, g-k, albo sklejek, będą idealnie nadawać się do wykorzystania do skosami. Ponadto można w takiej sytuacji zdecydować się na to, aby zakupić meble robione na zamówienie. Jeżeli posiadacie na swoim poddaszu nisko umiejscowioną połać dachową to świetnym rozwiązaniem i przede wszystkim bardzo komfortowym będzie zdecydowanie się na zastosowanie płytkich, ale za to bardzo obszernych zamontowanych szuflad, albo zabudowy na wymiar, bądź szafek typu cargo. Oczywiście wręcz niezastąpionym elementem całego wystroju będą skrzynie na kółkach, ponieważ bardzo prosto jest je wysunąć spod skosu oraz wsunąć z powrotem. Trzeba również pamiętać, że na poddaszu niesamowite możliwości związane z magazynowaniem posiada przestrzeń pod zabudowanymi schodami. Więcej o meblach w małym pomieszczeniu dowiesz się na portalu wnętrzarskim wMieszkaniu.pl.

Jak wizualnie powiększyć małe wnętrze poddasza?

Przede wszystkim trzeba skupić się na tym, aby zdecydować się na jasne, pastelowe kolory. Oczywistym jest fakt, że biały również będzie tutaj świetnie pasował. Tego typu kolory pełnią idealną rolę do tego, aby zastosować je jako tło dla reszty elementów wnętrza. Warto też pamiętać o tym, że gdy nawet zdecydujecie się na jasną posadzkę to nie powinna ona mieć mocnego rysunku słojów. W takiej sytuacji posadzka nie przytłoczy aranżacji swoim ciężkim klimatem. Jeżeli zdecydujesz się na oddzielenie przestrzeni przy pomocy przeszklonych drzwi, czy też mlecznego szkła to zyskasz dodatkowe pomieszczenia i nie stracisz przy tym na poczuciu przestrzeni. Możesz też zdecydować się na wybór niektórych mebli ze szkła, chociażby stołu. Sprzęty ażurowe oraz wykonane z tworzywa sztucznego również świetnie się będą prezentować w tym wnętrzu. Jeżeli posiadasz wysokie poddasze to możesz pomyśleć nad tym, aby wykończyć je przy pomocy naturalnych desek, ponieważ obniży to nieco pomieszczenie.

Postaraj się nie dzielić powierzchni

Podczas adaptacji strychu trzeba pamiętać o tym, że jedynymi elementami, które będą ograniczać i dzielić przestrzeń to powinny być tylko i wyłącznie kominy, słupy oraz ściany nośne. Prawdę powiedziawszy mogą one być tutaj naprawdę bardzo przydatne, ponieważ można za nimi ukryć niektóre sprzęty, chociażby lodówkę, zlew, czy łóżko. Jeżeli chcesz aranżować salon na poddaszu to połącz go również z jadalnią oraz kuchnią, zaś sypialnię z łazienką. Dodatkowe ściany zdecyduj się zastosować tylko w przypadku pomieszczeń, które potrzebują dyskrecji.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *