Shadow

Niestandardowe oświetlenie

Dom lub mieszkanie to nie tylko miejsce, w którym przejściowo spędza się czas między jednym dniem pracy, a kolejnym. Jest to centrum naszego życia oraz „baza” wypadowa do angażowania się w najróżniejsze aktywności. To w jaki sposób wygląda nasza przestrzeń życiowa przekłada się na to jak się czujemy, a co za tym idzie jak funkcjonujemy (i z jakim nastawieniem) w świecie. Wyjście przez próg domu w pozytywnym nastroju sprawia, że wszystkie obowiązki oraz problemy bledną i nie powodują uporczywych nerwów.

Nadać wyraz swojej przestrzeni

Obecnie mamy znacznie więcej możliwości do udekorowania swojego domu lub mieszkania, a co za tym idzie pełniejszego wyrażenia siebie. Dom to specyficzna przestrzeń, która nas określa oraz dopełnia. Jest ona głównym składnikiem osobistej wizytówki pozwalając „zabłysnąć” przed znajomymi i silniej ugruntować wizerunek, nad którym się pracowało. To jakie sprzęty znajdują się w domu owszem ma znaczenie, jednak kwestia oświetlenia jest równie ważna. To jak rozmieszczone są lampy, jakie światło dają i oczywiście jak wyglądają przekłada się na całościowy efekt i atmosferę jaka zapanuje w domu lub mieszkaniu. Dziś unikalnych opcji oświetleniowych jest znacznie więcej, wielu osobom „przejadły” się już standardowe LED-owe dodatki. Nie dziwi więc fakt, że nowocześnie zorientowani klienci szukający unikalnych oświetleniowych dopełnień sięgają po lampy designerskie. Oświetlenie w domu nie musi kończyć się na banalnej lampie z katalogu, którą można spotkać u znajomych. Polacy coraz bardziej odchodzą od powielania schematów, starając się zagospodarować swoją przestrzeń w sposób, który będzie odbijał ich indywidualizm. Lampy designerskie to nie tylko źródło światła, to przede wszystkim ozdobna konstrukcja, która przykuwa wzrok oraz dopełnia przestrzeni. Lampy designerskie bardzo łatwo wpasowują się w praktycznie każdy styl wykończeniowy, nie ma więc tutaj obawy o negatywne kontrasty i zburzenie z mozołem budowanego efektu.

Niecodzienność, którą widać

Lampy designerskie zwracają na siebie uwagę podkreślając jednocześnie wyjątkowość reszty sprzętów w domu. Padające światło wyciąga walory otoczenia, a z końcowym efektem można eksperymentować. Strategicznie rozmieszczone lampy designerskie, choćby stąd: https://bylight.pl/ np. w loftowym stylu nadadzą pomieszczeniu lekko brutalistycznej nuty. Efekt ten da się osiągnąć w mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty, a wszystko poprzez zainwestowanie w odpowiednie oświetlenie. Zmiana oświetlenia to kwestia, której nie powinno się rozważać jedynie w trakcie prac remontowych. Nie jesteśmy uzależnieni od jednej lampy na resztę życia, przestrzeń domu pod względem wykończenia cały czas ewoluuje, tak by lepiej przybliżyć się do naszego ideału komfortu. Zainwestowanie w modne oraz niecodzienne dodatki oświetleniowe może sprawić, że wszystko w domu lub mieszkaniu bardziej „kliknie”, a my zyskamy świadomość, że wszystko jest takim jak być powinno.

Przeczytaj także