Shadow

Naucz się bezbłędnie wykorzystywać moc czerwonej szminki w makijażu!

redlipstick

Czerwona szminka rozpala męskie zmysły i jednocześnie spędza sen z powiek kobietom, które chciałyby stosować ją w makijażu, nie popełniając przy tym żadnych błędów. Dopasowanie jej do typu urody, charakteru, a także precyzyjne nałożenie na usta potrafi nawet z najzwyklejszego makijażu wyczarować prawdziwe cudo, dzięki któremu żadna z nas nie przejdzie niezauważona. Nie bój się zaryzykować i sprawdź, czy na Twoich ustach czerwona szminka będzie wyglądała równie zjawiskowo.

Komu pasuje czerwona szminka?

Czerwona szminka powinna stać się przede wszystkim atrybutem pań o ciemnej, południowej urodzie. Charakteryzuje ją śniada karnacja, ciemne włosy i mocna oprawa oczu, które najczęściej posiadają również ciemną tęczówkę. W tym przypadku czerwony kolor będzie dla nich idealny i nie zniknie pod wpływem mocnego konturu oka i brwi, które zdecydowanie częściej zwracają uwagę przy tym typie urody. Czerwona szminka nie służy natomiast rudzielcom, a jedynie niektórym blondynkom. Wielu profesjonalnych makijażystów przyznaje, że zazwyczaj delikatna uroda blondynek ginie w kontraście z czerwonymi ustami, które zamiast uwypuklać walory ich urody – skutecznie je zakrywa. Duży wybór czerwonych szminek oferuje L’Oreal Paris.

Jak malować usta przy pomocy czerwonej szminki?

W pierwszej kolejności, aby przygotować pod szminkę utrwalający „grunt”, należy zastosować na usta ten sam fluid lub podkład, który nakładałyśmy na twarz. Dla jeszcze lepszego efektu można delikatnie je przypudrować. Cząsteczki pudru sprawią, że kolor szminki zostanie lepiej zaabsorbowany i dzięki temu dłużej utrzyma się na wargach. Właściwym krokiem jest zastosowanie konturówki, która wyznaczy nam granice konturu ust. Najlepiej wybrać taką w identycznym kolorze co nasze usta lub w tym samym co szminka lub nieco ciemniejszym. Konturówka powinna być dość twarda, aby ułatwić nam prowadzenie równej linii wzdłuż warg. Jeśli nie chcemy, aby po zmyciu szminki pozostał nam ciemniejszy obrys ust, nakładajmy ją po zastosowaniu szminki. Jeśli natomiast nie obawiamy się trwałości kolorowego kosmetyku, to użyjmy konturówki w pierwszej kolejności. Szminkę powinnyśmy nakładać za pomocą pędzelka, który pozwoli nam skuteczniej ją rozprowadzić. Zacznijmy koloryzację ust od ich środkowej części, gdyż najczęściej w tym miejscu dochodzi do jej ścierania. W żadnym wypadku nie rozsmarowujmy szminki, pocierając wargą o wargę, gdyż bardzo często prowadzi to do rozmazywania kosmetyku. Zamiast tego odciśnijmy nadmiar czerwonego pigmentu na chusteczce. Jeśli dodatkowo zależy nam na naprawdę długo utrzymującym się makijażu, wykorzystajmy w tym celu matowe szminki, które zawierają w swoim składzie cząsteczki pudru.

Kiedy wystrzegać się czerwonej szminki?

  • Żółte zęby. Czerwona szminka zwraca ogromną uwagę na usta, a tym samym uzębienie. Jeśli nie możemy pochwalić się kompletnym, zadbanym i białym uśmiechem, nie powinnyśmy ryzykować, gdyż końcowy efekt może być opłakany w skutkach.
  • Podeszły wiek. Kolor czerwony nie działa korzystnie, jeśli mamy na celu odmłodzenie twarzy. Dlatego jeśli zależy nam na dziewczęcym makijażu lub chciałybyśmy się dzięki niemu odmłodzić, to powinnyśmy zrezygnować z tego koloru na ustach.
  • Małe i wąskie usta. Czerwień na wargach powoduje, że wydają się one nieco mniejsze niż w rzeczywistości. To problematyczny efekt szczególnie dla kobiet, które posiadają wąskie usta. Można oczywiście optycznie je powiększyć dzięki odpowiedniemu obrysowaniu warg przy pomocy konturówki, ale jeśli jednak nie mamy w tym wprawy, to lepiej wybierzmy inny kolor szminki.
  • Niedoskonałości twarzy. Nie jest żadnym zaskoczeniem, że kolor czerwony nie toleruje żadnych innych czerwonych detali znajdujących się na twarzy. Podobnie jest w przypadku czerwonych i rudych odcieni włosów. Odradza się je paniom o cerze naczyniowej, ze skłonnością do zaczerwienienia, a także przy występowaniu pojedynczych krostek.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *