Shadow

Najlepsza odżywka stymulująca wzrost rzęs – wybieraj mądrze

Jedno z najczęściej pojawiających się pytań, jeśli chodzi o pielęgnację rzęs brzmi – jaka odżywka do rzęs jest najlepsza? Zanim zdecydujemy się na konkretny produkt, dowiedzmy się, czym powinno się wyróżniać dobre serum.

Na właściwości i skuteczność odżywki do rzęs wpływ ma bardzo wiele czynników. Kierując się wyłącznie ceną, mamy nikłe szanse na znalezienie dobrego produktu pielęgnującego. Zwłaszcza że w tym przypadku taniej wcale nie oznacza lepiej. Na kosmetykach do rzęs nie warto oszczędzać, ponieważ to delikatna i bardzo wrażliwa część naszego ciała, więc liczy się przede wszystkim jakość. Po czym poznać dobrą odżywkę do rzęs?

1. Synergia natury z nauką – bardzo dobrze, jeśli serum bazuje na innowacyjnych technologiach i zaawansowanych formułach, ale wzbogacone jest również o naturalne składniki. To one zawierają cenne dla naszych rzęs witaminy i minerały, a także mają łagodne działanie pielęgnujące. Bardzo ważna jest równowaga między naturą a nauką.

2. Minimalizm w składzie – zbyt dużo składników w jednej odżywce to niezbyt dobrze. Błędnie myślimy, że więcej znaczy lepiej. Skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa, dlatego ważne jest, aby zminimalizować ryzyko podrażnień. Liczy się prostota. Najlepsza odżywka do rzęs to taka, która zawiera niewiele składników, ale za to najwyższej jakości.

3. Aplikacja jednym ruchem – zdecydowanie lepsze rozwiązanie to odżywka do rzęs z cienkim pędzelkiem, aniżeli ta przypominająca maskarę. W pielęgnacji rzęs ważne jest, aby odżywiać cebulki, bo to ich kondycja ma wpływ na wygląd, długość i grubość rzęs. Eyelinerowy pędzelek ułatwia nałożenie serum u nasady rzęs, dlatego taka odżywka do rzęs działa lepiej.

4. Precyzyjne działanie – dla wielu kobiet najważniejsza jest szybkość działania, co nie do końca jest dobrym wyznacznikiem. Czasami lepiej poczekać na efekty nieco dłużej. W przypadku dobrych produktów na efekty czeka się kilka tygodni, ale można mieć pewność, że nie zaburzamy naturalnego cyklu wzrostu rzęs i wzmacniamy włoski długotrwale.

Gdzie szukać dobrych odżywek do rzęs? Informacje najlepiej zaczerpnąć pocztą pantoflową. Opinie są bardzo ważne, ponieważ ułatwiają znalezienie produktów, które sprawdzają się u większości. Warto przeglądać również rankingi i testy odżywek do rzęs np. www.odzywkidorzestest.pl.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *