Shadow

Najciekawsze propozycje lalek dla dziewczynek

 

Zabawa w mamę

 

Bardzo popularną kategorią lalek dla dziewczynek są niewątpliwie modele imitujące bobasy. Uważane są za propozycję dla dzieci w wieku przedszkolnym, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by bawiły się nimi również starsze dziewczynki. Niezależnie od wieku, dziewczynki bawiące się tego rodzaju lalkami uczą się prawidłowych macierzyńskich zachowań, opartych o empatię i opiekuńczość.
Wśród lalek tego typu nie brakuje modeli cechujących się wyjątkowym realizmem. Nie chodzi tutaj jedynie o wygląd, lecz również i funkcje, dzięki którym mogą w zaskakująco przekonujący sposób imitować zachowania prawdziwego bobasa. Mogą zatem na przykład płakać, śmiać się i robić siku; zazwyczaj też dołączone są do nich akcesoria służące do karmienia i przewijania. Dzięki tak wysokiemu stopniowi realizmu bardzo dobrze zapoznają dziewczynki z wyzwaniami macierzyństwa, dlatego śmiało można nazwać je zabawkami edukacyjnymi. Być może dzięki nim Państwa dzieci bardziej docenią ciężką pracę mam!

 

Klasyka, która ciągle czaruje


Dużym powodzeniem cieszy się również klasyka, czyli lalka szmaciana. Tego rodzaju zabawki wcale nie odeszły do lamusa i do dziś potrafią zachwycić urokiem! Tradycyjne lalkarstwo jest sztuką, która stale się rozwija, dlatego nie brakuje projektów wręcz artystycznych, a przy tym bardzo sympatycznych dla dziecka. Tego rodzaju lalki są także przede wszystkim bardzo miękkie i bezpieczne dla dziecka, dlatego są popularnym wyborem, jeśli chodzi o pierwszą lalkę dla dziewczynki. Dzięki użyciu delikatnych materiałów i ogromnemu urokowi mogą pełnić rolę przytulanki, a nawet poduszki. Dotyczy to szczególnie dużych modeli, które mogą mieć wielkość nawet 50 cm!
Chociaż lalki szmaciane można śmiało zaliczyć do zabawkowej klasyki, ich twórcy chętnie idą z duchem czasu. Dlatego też nie brakuje modeli mówiących czy śpiewających śliczne kołysanki. W połączeniu z bardzo miłym wyglądem zabawki, pięknie zaśpiewana kołysanka ma szansę uspokoić nawet płaczliwe dzieci.
Lalki w stylu „Barbie”

 

Gdy mowa o współczesnych lalkach, wielu z nas automatycznie przychodzą na myśl modele w stylu „Barbie”. To rzeczywiście najpopularniejszy obecnie rodzaj lalek dla dziewczynek. Warto zwrócić uwagę, że lalki tego typu są bardziej różnorodne, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Często oferują bowiem nie tylko zabawę dla miłośniczek mody, ale i możliwość wcielenia się np. w ratowniczkę czy panią strażak. Tego typu lalki w ciekawy sposób przełamują stereotypy.

Coś zupełnie innego, czyli lalki z serii L.O.L.

Nie brakuje również unikalnych lalek, które ciężko byłoby przypisać do którejkolwiek z wyżej wymienionych kategorii. Bardzo interesującą propozycją są na przykład drobne lalki z kolekcji L.O.L. Oryginalności nadaje im już samo ich opakowanie, ponieważ zawarte są w kolorowej kuli składającej się z dziewięciu warstw, z których każda oferuje ciekawą niespodziankę w postaci ubranka, buteleczki czy ubranka. Dzięki temu niezwykle przyjemny dla dzieci moment, jakim jest rozpakowywanie prezentu, trwa dłużej i obfituje w miłe niespodzianki!

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *