Shadow

Na co zwrócić uwagę przy zakupie płyty indukcyjnej?

141236406610823800

Każdy, kto urządza sobie kuchnie chce zrobić to jak najlepiej, dlatego wyposaża to pomieszczenie w jak najlepsze jakościowo sprzęty. W kuchni bardzo ważna jest na przykład kuchnia indukcyjna, czyli urządzenie, które służy do gotowania różnego rodzaju potraw, a także podgrzewania naczyń. Ludzie mogą wybierać sobie kuchnie gazowe albo indukcyjne, jednak w większości przypadków decydują się oni na kuchnie indukcyjne, ponieważ idealnie wkomponowują się we wnętrze na przykład nowoczesnej kuchni.

Wybór kuchni indukcyjnych jest też bardzo duży, dlatego ludzie nie będą mieli z pewnością problemu ze znalezieniem tej najodpowiedniejszej. Trzeba tylko zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które z pewnością ułatwią wybór.

W pierwszej kolejności warto sprawdzić, jaki jest system sterowania tą płytą. Najbardziej popularne są płyty wyposażone w autonomiczne sterowanie sensorowe, które umiejscowione jest na przykład z przodu lub z boku płyty. Oprócz tego dostępne są płyty, które posiadają specjalne pokrętła, a także bez problemu można też znaleźć płyty, którymi zarządza się na panelu piekarnika.

Kupując płytę indukcyjną warto zwrócić również uwagę na jej wielkość. Tego typu kryterium należy dostosować do liczby osób, które będą korzystać z tego urządzenia, a także do częstotliwości przygotowywania różnego rodzaju potraw. Dostępne są płyty posiadające na przykład dwa pola grzejne, ale bez problemu można też znaleźć płyty zawierające na przykład cztery pola grzejne. Niezwykle istotny jest też kształt pól grzejnych. Najbardziej popularne są okrągłe pola, jednak dostępne są też kwadratowe oraz prostokątne pola, które idealnie sprawdzają się w przypadku, gdy gotuje się jedzenie na przykład w brytfance.

Przykładowa biała płyta z okrągłymi polami grzejnymi: http://www.agdhome.pl/plyta-indukcyjna-teka-irs-641-white,id32171.html

Osoby, które przymierzają się do kupna płyty powinny też sprawdzić czy dana płyta zawiera ramkę, bowiem może ona ją posiadać lub nie. Płyty z ramkami są nieco bardziej bezpieczne, ponieważ można mieć wówczas pewność, że nic nie zsunie się z tej płyty. Przy zakupie warto zwrócić uwagę również na cenę płyty, jednak można mieć pewność, że te bardziej urozmaicone płyty będą z pewnością droższe.  Na pewno jednak może się okazać, iż za wyższą ceną stoi także znacznie lepsza jakość i większy komfort jej użytkowania. A przecież jest to przedmiot, który się kupuje na wiele lat więc warto się nimi zainteresować.

AGDhome.pl – jeden z czołowych sklepów ze sprzętem AGD i RTV. Wybieraj płyty indukcyjne znanych marek: Mastercook, Teka, Miele, AEG, Bosch i inne

141236401808856100

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *