Shadow

Na co zwracać uwagę nabywając odzież sportową?

 

142019667421459000Jeżeli prowadzisz aktywny tryb życia, doskonale wiesz, jak ważny jest wybór odpowiednich ubrań. To właśnie one zapewniają komfort podczas treningu. Poznaj tkaniny stosowane przez producentów odzieży sportowej i wybieraj świadomie.

Zanim w twoje ręce trafi bluza, podkoszulka czy spodnie, producenci dzianin i odzieży muszą się sporo natrudzić. To właśnie oni stoją za całym procesem tworzenia wyjątkowych ubrań gwarantujących komfort niezależnie od warunków. Coraz częściej – by konsumenci mogli wybierać świadomie – na ubraniach trafiających do sprzedaży pojawiają się różnorodne, dodatkowe oznaczenia. Warto na nie zwrócić uwagę, by wybrać najlepsze części garderoby – wykonane z materiałów dostosowanych do danej dyscypliny sportowej i zapewniające maksymalną wygodę.

Jakie przędze są aktualnie stosowane?

Firmy zajmujące się produkowaniem odzieży sportowej korzystają z usług wytwórców dzianin. Te produkowane są z wysokiej jakości przędz. Wśród najbardziej popularnych wymienić można m.in. Coolmax, Meryl, Tactel, Thermocool czy Thermolite. Pierwszy z wymienionych produktów to włókno poliestrowe. Ma ono zastosowanie m.in. przy produkcji chwalonej przez użytkowników bielizny termoaktywnej. Jego specjalna budowa sprawia, że włókno to idealnie nadaje się do produkowania dzianin z myślą o sportowcach. Ponieważ pot jest szybko zbierany z powierzchni ciała i paruje pozwalając zachować komfort cieplny, Coolmax nadaje się do produkcji ubrań dla sportów uprawianych głównie w ciepłych miesiącach roku.

Innymi właściwościami – dokładniej termoregulacyjnymi – wyróżnia się przędza Thermocool. Jest to przędza hybrydowa, która doskonale zabezpiecza organizm przed wychłodzeniem i pozwala na szybkie usunięcie nadmiaru wilgoci na zewnątrz. Z tego względu dzianina ta znajduje zastosowanie przy produkcji ubrań sportowych z myślą o sportach zimowych.

Siłownia, narty, fitness – wybieraj mądrze

Jeżeli masz świadomość tego, z jakich materiałów produkowane są ubrania sportowe, możesz wybrać takie, które najpełniej będą spełniać twoje oczekiwania. Oferta wytwórców przędzy, jak i odzieży jest bardzo szeroka. Wymienione powyżej surowce to jedne z wielu powszechnie stosowanych. Dzianiny sportowe, co zauważyli nie tylko uprawiający sporty, lecz także osoby działające w branży, muszą być dostosowane do uprawianej dyscypliny. Nowoczesne technologie i ich zastosowanie na etapie produkcji, pozwalają na stworzenie w pełni komfortowych elementów stroju z myślą o konkretnej aktywności. Ponieważ aktualnie coraz modniejsze jest bieganie, osoby rozważające ten sport, powinny wiedzieć, że koszulki czy spodenki muszą być wykonane z tworzyw naturalnych o dobrej cyrkulacji powietrza i odprowadzających pot. To o tyle ważne, że w przeciwnym wypadku ubranie sportowe będzie ciężkie i mokre.

A może z jonami srebra?

W ostatnich czasach popularne są również dzianiny z jonami srebra. Czym się one wyróżniają na tle innych? Właściwości jonów srebra nie były zaskoczeniem dla naukowców, gdyż bakteriobójcze działanie srebra było znane już w średniowieczu. Współcześnie jednak wykorzystano je przy produkcji materiałów. Ponieważ działają one zabójczo na wszelkie drobnoustroje, idealnie nadają się jako dodatek wzbogacający strukturę odzieży przeznaczonej dla sportowców. W efekcie taka odzież chroni nas nie tylko przed różnorodnymi zarazkami, lecz także zapobiega przykremu zapachowi. To kolejne powody, dla których – poszukując odzieży z myślą o uprawianiu sportów – warto zapoznać się z ofertą producentów przędzy i zwracać uwagę na metkę znajdującą się przy ubraniu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *