Shadow

Modne dodatki do dziecięcych stylizacji

Dodatki stanowią swoistą kropkę nad „i” każdej stylizacji – dotyczy to zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Często jednak brakuje nam pomysłów na to, jak ożywić ubiór najmłodszych. Tymczasem wystarczy zaopatrzyć się w kilka podstawowych rzeczy, aby skomponować ciekawe stylizacje na co dzień. Oto kilka modnych dodatków, których nie może zabraknąć w szafie malucha.

Opaski na głowę i czapki

Opaski na głowę to propozycja dla dziewczynek w każdym wieku – ważne jedynie, aby odpowiednio dobrać rozmiar, tak aby z jednej strony nie uciskały, z drugiej strony by nie były zbyt luźne. Tego rodzaju dodatek świetnie sprawdza się zarówno na co dzień, jak i od święta. Pasuje dziewczynkom z długimi włosami, a także tym, które mają nieco bujniejsze pukle, na przykład w postaci loków. Doskonałym wyborem będą opaski UL&Ka, przeznaczone zarówno dla małych dziewczynek, jak i dla nastolatek. Tymczasem w chłopięcej szafie powinny pojawić się czapki na każdą porę roku. Zimą będą to oczywiście cieplejsze modele, latem natomiast mogą zastąpić je delikatne kapelusze lub modne czapki z daszkiem. Nakrycia głowy to niezwykle istotny element garderoby zwłaszcza w porze letniej, gdyż chronią przed udarem słonecznym. Warto jednak zadbać, aby stanowiły ciekawe uzupełnienie wakacyjnej stylizacji. Dla dziewczynek idealnym wyborem będą słomkowe kapelusze opatrzone wstążką w delikatnych, pastelowych kolorach. Można także zdecydować się na szerokie opaski, dające dobrą ochronę przeciwsłoneczną. 

Kolorowe skarpetki i rajstopy

W ciągu ostatnich kilku sezonów zaczęliśmy baczniej przyglądać się temu, co zakładamy na stopy. Niegdyś skarpetki pełniły jedynie funkcję praktyczną, jednak okazuje się, że mogą być idealnym uzupełnieniem stylizacji, także tych dziecięcych. Jest to o tyle ważne, że maluchy wprost uwielbiają nosić skarpetki, zwłaszcza jeśli są kolorowe bądź posiadają ciekawe elementy ozdobne. Dobrym wyborem będą skarpetki dziecięce Mama’s Feet, odznaczające się interesującym designem oraz wyrazistymi dodatkami na przykład w postaci kokardek. Dziewczynkom natomiast można dodatkowo zaproponować kolorowe rajstopy, które świetnie sprawdzają się w chłodniejsze dni. Nawet na większe okazje możemy zdecydować się na nieco bardziej fantazyjne wzory – wystarczy, że białe rajstopy będą ozdobione kokardką czy delikatnymi strużkami brokatu. Warto do nich dobrać eleganckie opaski z kokardką dla dziewczynek i modna, a zarazem elegancka stylizacja gotowa. 

Okulary przeciwsłoneczne – modne i kolorowe

Ochrona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych nie powinna ograniczać się wyłącznie do aplikowania na ciało kremu z filtrem. Należy zadbać także o oczy, dobierając tym samym odpowiednie okulary przeciwsłoneczne. Dla dorosłych bardzo istotnym ich elementem są szkła, tymczasem dzieci zwracają uwagę głównie na ciekawy design oprawek. Warto zadbać, aby były one wyraziste i kolorowe, zachęcając tym samym maluchy do noszenia okularów. Możemy również zdecydować się na oprawki w niecodziennych kształtach, które dobrze sprawdzają się zwłaszcza do casulowych stylizacji. Co istotne, okulary przeciwsłoneczne stanowią dodatek nie tylko do letnich stylizacji. Ostre słońce często towarzyszy nam także wiosną i jesienią, dlatego warto zapewnić maluchom odpowiednią ochronę, jednocześnie upiększając ich wygląd. 

Przeczytaj także