Shadow

Czym charakteryzuje się styl West Coast Swing?

West Coast Swing to taniec wyjątkowy pod wieloma względami. Można go tańczyć do każdej muzyki, jest uwielbiany przez pary i wymaga opanowania tylko kilku podstawowych kroków, pozostawiając sporo miejsca na improwizację. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób rozważa zapisanie się na kurs z West Coast Swing, który pozwala na opanowanie podstaw tego stylu tanecznego oraz przekonanie się, czy jest to taniec dla nas. Sprawdźmy, co warto wiedzieć o West Coast Swing i gdzie w Krakowie są organizowane jego kursy dla osób początkujących!

Czym charakteryzuje się West Coast Swing? Dla kogo jest przeznaczony?

Taniec West Coast Swing narodził się w USA, w latach 50-tych XX w. Jego historia jest więc długa, a styl ten towarzyszy nam już od wielu lat. Jest to taniec bardzo uniwersalny, który świetnie dostosowuje się do aktualnych trendów muzycznych. Pasuje do niemal każdej muzyki, w tym także tej współczesnej, co sprawia, że pomimo upływu lat nie traci na aktualności, a wręcz przeciwnie – z roku na rok rośnie liczba osób zainteresowanych jego poznaniem oraz opanowaniem jego podstaw. Z tym także nie ma większych problemów!

West Coast Swing jest bowiem tańcem dość prostym do nauczenia się, gdyż opiera się na kilku podstawowych krokach oraz daje spore możliwości w zakresie improwizacji. Jest to wiec jeden z tych stylów, które szczególnie pokochają osoby chcące wyrażać siebie w tańcu. Ze względu na nacisk kładziony na budowanie relacji z partnerem, West Coast Swing jest stylem szczególnie polecanym parom. Zapisanie się na jego kurs to doskonała okazja nie tylko na to, by nauczyć się czegoś zupełnie nowego, ale także w ciekawy i wartościowy sposób spędzić czas wolny z partnerem. Tajniki West Coast Swing przybliża szkoła tańca Skalski Dance School w Krakowie – jedno z miejsc na mapie stolicy Małopolski, w których West Coast Swing żyje własnym życiem!

Na czym polega nauka West Coast Swing w Krakowie?

West Coast Swing jest bardzo często określany mianem tanecznej rozmowy między partnerami. Jest to bardzo ciekawy, uniwersalny i wciągający taniec, który z roku na rok zyskuje coraz większe grono swoich zwolenników. Na jego popularyzację wpływają także liczne eventy organizowane z jego udziałem w Krakowie. Jednym z nich jest kurs startowy West Coast Swing, który odbywa się w Skalski Dance School – jednej z najbardziej znanych szkół tańca w mieście.

Kurs West Coast Swing pozwala na poznanie od podstaw tajników West Coast Swing i jego opanowanie osobom na różnym poziomie umiejętności tanecznych. Udział w nim mogą wziąć zarówno osoby, które nie miały do tej pory żadnej styczności z West Coast Swing, jak i tancerze, którzy próbowali już swoich sił w tym stylu i chcą go potrenować pod okiem instruktorów i udoskonalić swoje umiejętności. Szkoła tańca Skalski Dance School w Krakowie jest chętnie wybierana do nauki West Coast Swing także przez niecierpliwych, którzy chcą jak najszybciej wykorzystać nabyte w czasie kursu umiejętności – w ramach organizowanego przez nią startera West Coast Swing, można opanować ten styl w zaledwie 2 dni!

Przeczytaj także