Shadow

Mleko matki i co dalej?

Oczywistym faktem jest to, że karmienie piersią jest najważniejszym okresem w życiu matki i małego dziecka. Zarówno pod kątem zapewnienia bliskości jak i zdrowotnym. Mleko matki jest żywe i bogate w przeciwciała, minerały i witaminy, wspomagające prawidłowy rozwój dziecka. Jednakże droga karmienia piersią nie dla każdej kobiety jest prosta. Czasami, problemy wynikające z karmienia piersią mogą mieć znaczny wpływ na psychikę kobiety. Mamy, które z różnych powodów nie mogą karmić piersią lub nie mogą zapewnić dziecku odpowiedniej porcji mleka – są zmuszone dokarmiać mlekiem modyfikowanym. Wspomniane kłopoty z karmieniem piersią mogą wynikać z przyczyn zależnych i niezależnych od kobiety i dziecka. Może to być na przykład zbyt krótkie wędzidełko, które uniemożliwia dziecku prawidłowe ssanie piersi, nieprawidłowa technika przystawiania do piersi, podawanie smoczka i zaburzenia neurologiczne dziecka – rzadziej kłopoty zdrowotne matki.

Trudny wybór

Jeżeli mama jest zmuszona podać mleko modyfikowane staje przed nie lada wyborem. Producenci oferują naprawdę bardzo szeroką gamę produktów przeznaczonych do żywienia niemowląt. Nie można także się czarować – żaden skład mleka modyfikowanego nie będzie identyczny ze składem mleka matki. Można jednak postarać się dobrać jak najlepszy produkt o bogatych właściwościach odżywczych, witaminach i minerałach, zapewniający niemowlęciu wszystko czego potrzebuje dla prawidłowego rozwoju całego organizmu. Enfamil to mleko bogate w kwasy z grupy omega 3 – DHA, które pełnią niesłychanie ważną rolę w prawidłowym rozwoju mózgu i rozwój wzroku małego dziecka. Enfamil ma prosty i dobry skład, zawiera także witaminy K, D i żelazo, które są podstawowymi witaminami, niezbędnymi w diecie małego dziecka. Mleko modyfikowane stanowi dobre rozwiązanie jeżeli mama nie może karmić piersią lub też karmi w sposób mieszany – zarówno swoim mlekiem jak i mlekiem modyfikowanym.

Rozwiązanie?

Często można spotkać się z sytuacją, w której młode mamy czują poczucie winy i czują niezwykłą presję otoczenia na karmienie piersią. Niestety nie zawsze, droga karmienia piersią jest prosta – w przypadku poważnych kłopotów i braku możliwości ich rozwiązania istnieje możliwość dokarmiania lub wyłącznego karmienia dziecka mlekiem modyfikowanym. To na co mama ma wpływ – to wybór dobrego produktu, który zapewni wszelkie niezbędne składniki odżywcze niemowlęciu a mamie – w trudnych sytuacjach – komfort psychiczny. Enfamil, taki jak ten https://aptekadziecka.pl/pol_m_DZIECKO_Mleka_Enfamil-2181.html to mleko modyfikowane, które od lat jest chętnie wybierane przez mamy i dobrze tolerowane przez dzieci – warto mu zaufać.

Przeczytaj także