Shadow

Mezoterapia igłowa- kiedy widać pierwsze efekty?

Mezoterapia igłowa to niewątpliwie jeden z najchętniej wybieranych obecnie zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej. Ci, którzy decydują się na niego po raz pierwszy, zapewne zastanawiają się, kiedy będą widoczne pierwsze efekty. Pojawiają się one naprawdę szybko w porównaniu do innych tego typu zabiegów, bo zauważyć je można bezpośrednio po nim, gdy tylko znikną zaczerwienienia powstałe w wyniku nakłóć. Możemy więc śmiało powiedzieć, że pierwszy zauważalny efekt zabiegu jest natychmiastowy, jednak czas efektu końcowego będzie się nieznacznie różnił w zależności od kilku czynników.

Mezoterapia igłowa jest obecnie najpopularniejszym nieinwazyjnym zabiegiem miejscowym chirurgii estetycznej. Polega na wprowadzeniu, poprzez wstrzyknięcia do skóry właściwej, dobranych do potrzeb danego pacjenta preparatów lub leków (kwasu hialuronowego, mieszanki witaminowej, osocza z krwi pacjenta lub innych). Ogólnym celem tego typu zabiegu jest odpowiednie nawilżenie skóry oraz silne pobudzenie jej procesów naprawczych, co wpływa na jej odmłodzenie i odżywienie. Mezoterapia igłowa jest zabiegiem tak chętnie wybieranym przez klientów, gdyż stosunkowo niska cena jednorazowego działania lub nawet całej serii, daje niesamowite efekty zauważalne tuż po zakończonej aplikacji. Jest o więc najlepsza inwestycja w zdrową i piękną skórę nie tylko twarzy, ale i całego ciała. Jak długo jednak trzeba czekać na efekt końcowy danego zabiegu?

Po pierwsze czas ten zależy od tego, co jest celem naszej terapii. Mezoterapia igłowa stosowana jest w niwelowaniu wielu zmian i niedoskonałości- zmarszczek, nadmiernie przesuszonej lub też zbyt skłonnej do przetłuszczania skóry, blizn i przebarwień potrądzikowych, cieni pod oczami i wielu innych, gdyż zabiegi wykonywane są nie tylko na skórze twarzy ale także na innych partiach ciała, np. skórze głowy w celu zwiększenia porostu włosów czy skórze ud, pozbywając się cellulitu. Mezoterapia igłowa może być też stosowana na szyi, dekolcie, dłoniach, ramionach, brzuchu i pośladkach. Efekty szybciej zauważymy po zabiegach wykonanych na delikatnej skórze twarzy (bezpośrednio po nim), lecz dłużej na nie będziemy musieli poczekać, gdy działamy na grubszą skórę brzucha czy pośladków (do dwóch tygodni po zabiegu).

Po drugie wpływa na to intensywność zmiany, którą chcemy poprzez zabieg zniwelować lub pomniejszyć. Jeśli bowiem zmiany są niewielkie, efekt będzie widoczny natychmiast po zabiegu lub kilka godzin po, zaraz po tym jak zniknie zaczerwienienie. Jeśli jednak problem jest bardziej złożony, po jednorazowym zabiegu mezoterapii igłowej efekt będzie oczywiście widoczny, lecz nie tak spektakularny. Trzeba będzie na niego poczekać od tygodnia do dwóch tygodni a dla uzyskania lepszego rezultatu konieczne tu będzie wykonanie serii zabiegów.

I po trzecie zależny jest od wstrzykiwanego podskórnie preparatu, który zwany jest mezokoktajlem. Jest to mieszanka specjalnie dobranych do potrzeb skóry składników, między innymi kwasu hialuronowego, aminokwasów, witamin czy też z użyciem osocza bogatopłytkowego (odwirowana krew własna pacjenta). To, jaki skład zostanie dobrany indywidualnie do potrzeb danej osoby, również ma wpływ na ostateczne efekty zabiegu, przy czym jest to element, który wpływa na efektywność tego sposobu poprawy wyglądu, gdyż w skórze pozostaje prawie sto procent wstrzykiwanych substancji.

Podsumowując, pierwsze efekty mezoterapii igłowej widoczne są natychmiast po wykonanym zabiegu. Po kilku godzinach skóra staje się bardziej napięta i wygładzona, z dnia na dzień jej stan się znacznie poprawia a pełnym, ostatecznym efektem można cieszyć się po około dwóch tygodniach od zabiegu. Niewątpliwie już jeden zabieg zmienia stan skóry na lepsze ale jeśli chcemy, by efekty były bardziej widoczne i utrzymały się dłużej, konieczne jest wykonanie serii zabiegów (preferuje się od 3 do 7 zabiegów w odstępach dwóch, trzech tygodni oraz zabieg przypominający po upływie od 3 do 6 miesięcy).

Przeczytaj także