Shadow

Maseczka z ogórka

Dbanie o swoją skórę powinno być codziennym nawykiem zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Na rynku kosmetycznym mamy obecnie całe zatrzęsienie produktów, które idealnie się do tego nadają i sprawiają wiele przyjemności je stosującym. Nowoczesne kosmetyki są bardzo komfortowe, bezpieczne, delikatne i pachnące. Jeżeli jednak należymy do zwolenników natury i nie chcemy stosować gotowych kosmetyków, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić je samodzielnie z produktów naturalnych, które każdy z nas ma w swojej lodówce.

Najprościej jest wykonać samodzielnie wszelkie maseczki, gdyż po prostu miksujemy składniki, mieszamy i nakładamy na twarz i dekolt. Wspaniałe efekty uzyskuje się ze znanego i taniego przecież ogórka. Idealny jest do robienia zarówno toników jak i maseczek. Odżywia skórę, rozjaśnia przebarwienia skórne, oczyszcza zatkane pory i dostarcza skórze witamin.

Maseczka z ogórka jest bardzo prosta do wykonania gdyż wystarczy ogórka umyć, pokroić w plastry i położyć na twarz. Warto położyć plasterki również na zamknięte powieki, gdyż ogórek złagodzi opuchnięcia i zmęczenie oczu.

Jeżeli jednak chcemy, aby nasza skóra zyskała maksymalnie z dobrodziejstw tego produktu, to najlepiej ogórka zmiksować i dopiero taką papkę nałożyć na twarz i dekolt. Można do ogórka dodać białko jajka, które dodatkowo sprawi, że uzyskamy efekt napięcia skóry, czyli delikatnego liftingu.

Maseczka z ogórka idealnie nadaje się na szybkie poprawienie wyglądu naszej cery przed wielkim wyjściem, a także do likwidowania wszelkich przebarwień skórnych, zwłaszcza takich słonecznych.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *