Shadow

Jak się pozbyć łupieżu?

Łupież to częsta przypadłość, która dotyczy zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Jej klasyczna postać występuje na skórze głowy i objawia się drobnymi, białymi łuskami, które powstają w wyniku łuszczenia się naskórka. Za te zmiany są odpowiedzialne drożdżaki, nadmierne pocenie się skóry głowy, nieodpowiednie szampony, odżywki a także przesuszanie skóry głowy suszarkami i prostownicami. W zaawansowanych przypadkach łupież przyjmuje postać łojotokową i taką trzeba już leczyć u dermatologa.

Gdy jednak na naszej głowie pojawił się łupież suchy, to możemy sobie z nim poradzić samodzielnie. Przede wszystkim zmieniamy szampon na delikatniejszy, najlepiej ziołowy. Idealnie sprawdzi się pokrzywowy czy rumiankowy. Fajnym pomysłem jest również płukanie włosów naparami ziołowymi z tych powyżej podanych ziół.

Dobre efekty daje również płukanka z octu jabłkowego, która normalizuje wydzielanie serum, odżywia włosy i do tego jeszcze likwiduje delikatnie drożdżaki, grzyby i bakterie. Nie obawiajmy się ostrego zapachu octu, gdyż bardzo szybko wietrzeje, a my zyskamy naprawdę piękne i zdrowe włosy.

Jeżeli te domowe sposoby nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, to możemy sięgnąć po silniejsze środki z apteki. Pomogą one szybko zwalczyć drożdżaki i sprawią, że łupież szybko minie. Jeżeli jednak te wszystkie sposoby nie pomagają i łupież nie mija lub wciąż powraca, to konieczna będzie wizyta u dermatologa. Sprawdzi  on dokładnie stan naszej skóry, włosów i postawi diagnozę co do rodzaju naszych zmian. Tym samym precyzyjniej dobierze nam kurację i na pewno szybko pozbędziemy się problemu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *