Shadow

Masaż modelująco- wyszczuplający

Podczas diety odchudzającej należy bardzo starannie dbać o swoje ciało od zewnątrz. Szczególnie istotne jest to, gdy tracimy dużo na wadze, gdyż skóra nie zawsze nadąża za tymi zmianami. Aby zatem utrzymać skórę w dobrej kondycji to konieczne jest stosowanie odpowiednich masaży.

 

 

Masaż modelująco- wyszczuplający warto przynajmniej raz w miesiącu wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Specjaliści za pomocą specjalnych metod i urządzeń sprawią, że tkanka tłuszczowa zgromadzona pod skórą zacznie się rozbijać, zatem pozbędziemy się cellulitu i rozstępów. Dodatkowo takie masaże sprawią, że toksyny będą się szybciej uwalniały z organizmu i tym samym łatwiej będzie nam chudnąć. Kolejna sprawa to profesjonalne kosmetyki, które są stosowane w gabinetach kosmetycznych. Są one o wiele mocniejsze niż te kupujemy w sklepach, zatem efekty odchudzania będą o wiele szybsze i bardziej widoczne.

 

Jeżeli jednak nie mamy możliwości skorzystania z masażu modelującego u profesjonalisty, to można go również wykonać samodzielnie w domu. Najlepiej wykonać go pod prysznicem, stosując żel do kąpieli o właściwościach drenujących lub też mydło. Masaż wykonujemy od dołu do góry, najpierw masując ciało, a potem ugniatając miejsce po miejscu. Można zastosować do tego masażu specjalne urządzenia masujące, tak jak masażery czy rękawice sizalowe. Skóra po zakończonym masażu powinna być zaczerwieniona, ale nieposiniaczona. Po masażu trzeba wklepać balsam wyszczuplający, który wzmocni efekty naszej pracy. Skóra po ciepłej kąpieli i masażu jest bardziej podatna na składniki aktywne, które są w kosmetykach, więc szybciej je wchłonie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *