Shadow

Kosmetyki wyszczuplające uda

Uda to bardzo problematyczna część kobiecego ciała, gdyż lubi się tam osadzać zbędny tłuszczyk i bardzo często zbija się w nieestetyczne grudki tworząc cellulit. Aby zatem nasze uda były jędrne, gładkie i abyśmy były z nich dumne, to musimy stosować nie tylko specjalne ćwiczenia, ale również dobre kosmetyki wyszczuplające uda.

 

Do tej części ciała najlepiej stosować mocne kosmetyki w postaci serum, gdyż tylko mocne uderzenie sprawi, że szybko będą widoczne efekty. Zatem codziennie, rano i wieczorem balsam wyszczuplający, ujędrniający i zwalczający cellulit. Dwa razy w tygodniu porządny peeling i maska na uda. Warto stosować maski na bazie spiruliny i błota z Morza Martwego. Dobry i regularny peeling sprawi, że składniki z kosmetyków będą się lepiej wchłaniały i szybciej zadziałają.

 

Wybierając kosmetyki, które mają ujędrnić uda, zwracajmy uwagę na ich skład. Warto, aby zawierały przynajmniej kilka z poniższych składników:

-kolagen

-wyciągi roślinne: algi, kawa, brzoskwinia, grapefruit, zielona herbata, cynamon, papryka, ananas, bluszcz.

-l-karnityna

-elastyna

-D- panthenol

-koenzym A

-witamina A i E.

 

Przy wyborze kosmetyków wyszczuplających ważny jest nie tylko ich skład, ale także częstotliwość i sposób aplikacji. Warto pamiętać o tym, że skóra oczyszczona z martwego naskórka jak również rozgrzana, o wiele łatwiej i szybciej wchłonie wszystkie substancje. Zatem często róbmy oczyszczanie skóry i przed aplikacją balsamu lub serum wyszczuplającego, warto wziąć gorącą kąpiel, aby rozgrzać ciało.

Doskonałe efekty osiągniemy również, gdy posmarujemy uda balsamem lub aktywnym serum i owiniemy je folią spożywczą. Na to ręcznik, kocyk i pół godziny relaksu. Pod wpływem ciepła i pocenia się skóry, składniki aktywne lepiej zadziałają.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *