Shadow

Marmaris w Turcji – miasto i riwiera czeka na turystów

marmaris-turcja

Marmaris to piękne tureckie miasto, które zarazem stanowi jeden z najczęściej odwiedzanych kurortów w całym kraju. Luksusowe hotele, wspaniałe widoki i mnóstwo ciekawych zabytków to tylko początek atrakcji, które czekają tu na zwiedzających. Marmaris bowiem potrafi oczarować, zaskoczyć i sprawić, że zapragnie się więcej.

Średniowieczne zabytki, pyszna kuchnia, wspaniały port czyli od czego zacząć

Marmaris jako miasto może poszczycić się historią, która sięga pięciu tysięcy lat wstecz. Można tutaj więc zobaczyć średniowieczne zabytki oraz te jeszcze starsze takie jak chociażby zamek Sulejmana, który pochodzi z VI wieku p.n.e. Miejsce to urzeka niezwykłą atmosferą oraz ogromną starannością, z jaką dokonano renowacji.

Warto także pospacerować po pięknej starówce, którą otaczają liczne restauracje i bary zachęcające zapachami i ciekawymi smakami tutejszej kuchni. Poza tym w tutejszych sklepikach czekają niezwykłe pamiątki, wyroby skórzane, dywany, ubrania czy barwna biżuteria.

Kolejną atrakcją jest duży port jachtowy będących jednym z najbardziej ekskluzywnych i nowoczesnych portów na całym wybrzeżu Morza Śródziemnego. Można tu podziwiać blichtr i luksus, który widać niemal wszędzie oraz niejednokrotnie łodzie należące do najbogatszych i najsławniejszych ludzi na świecie.

Wspaniały relaks wśród ustronnych zatok, przytulnych restauracyjek i promieni słońca

Prócz zabytków pochodzących sprzed stuleci Marmaris zachwyca również spokojnymi zatokami pośród których można zrelaksować się i odpocząć wśród promieni słońca i z dala od zgiełku miasta. W cieniu plam, wpatrując się w horyzont lub też pod jednym z parasoli wszystko wygląda zupełnie inaczej, a czas zatrzymuje swój bieg.

Marmaris to także wspaniała baza wypadowa do innych atrakcji tego regionu takich jak miasto Icmeler pełne malowniczych plaż i zatoczek. Co ciekawe można się do niego dostać po prostu spacerując promenadą. Turecka kawa w każdej z tych miejscowości ma swój własny unikalny smak i jest serwowana w wielu sklepach jako znak gościnności.

Marmaris to wspaniałe antyczne zabytki, plaże na których odpoczynek nabiera nowego wymiaru, interesująca kuchnia i życzliwi mieszkańcy. Spacery po promenadzie, relaks w przytulnych lokalach czy wśród słońca, zwiedzanie interesujących miejsc – to tylko niektóre z niespodzianek tego miasta. Warto choć raz w życiu wybrać się właśnie tutaj – oferty wyjazdów: www.turcja.com.pl/wakacje/region-marmaris.xml, by zakosztować wszystkiego, co może zaoferować Marmaris i po prostu dać się ponieść przygodzie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *