Shadow

Manicure hybrydowy – mini przewodnik

6-manicure-hybrydowy

Na czym polega manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to jeden z najgorętszych trendów tego sezonu w stylizacji paznokci, a zarazem najlepszy sposób na to, aby nasze paznokcie wyglądały zawsze nienagannie.
Zwykle lakiery używane do domowego manicure są nietrwałe. Niektóre potrafią odpryskiwać już tego samego dnia i nie mają szans w potyczce z codziennymi obowiązkami domowymi. Jesteśmy bardzo zapracowane, dlatego żadna z nas nie ma czasu na częste wizyty u kosmetyczki i bezustanną pielęgnację paznokci. Jednocześnie chcemy, aby nasze dłonie wyglądały nienagannie. Jak pogodzić te dwie rzeczy? Z pomocą przychodzi manicure hybrydowy.

Co to właściwie jest manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy wykonuje się nakładając jego cienką warstwę na płytkę paznokcia. Następnie powłoka zostaje utwardzona za pomocą lampy UV. Do jego wykonania służą specjalne lakiery hybrydowe, które różnią się swoim składem od tradycyjnych i dużo bardziej błyszczą. Otrzymany w ten sposób manicure utrzymuje się z reguły przez 2-3 tygodnie i wykazuje odporność na codzienne prace domowe.

Producenci lakierów zapewniają, że ich produkty są hypoalergiczne, bezpieczne dla samej płytki paznokcia, a tym samym nie wpływają na jego osłabienie i łamliwość. Lakiery hybrydowe są połączeniem lakieru i specjalnego żelu, który wymaga utwardzenia. Ze względu na specyficzny skład lakierów, nie można usunąć ich tradycyjnym zmywaczem. O pomoc musimy zwrócić się do kosmetyczki lub zaopatrzyć w płyn wykonany na bazie acetonu. Zmywanie trwa nieco dłużej, ponieważ nasączone płynem waciki przykłada się na 10 minut do paznokcia i dopiero po tym czasie zmywa resztki lakieru.

Czy warto nakładać emalię

Lakiery hybrydowe zachowują ten sam połysk i kolor przez długi czas. Manicure wykonany na ich bazie z pewnością zaoszczędzi nam długie godziny ciągłej pielęgnacji i stylizacji paznokci. Emalie nie nadają się jednak dla osób o naturalnie kruchych i słabych płytkach- w ich przypadku lakier nie będzie wykazywał tak dużej trwałości. Warto najpierw zadbać o ich odżywienie i wzmocnienie, a dopiero później zdecydować się na „hybrydę”. Paznokcie możemy wzmocnić wcierając w dłonie i paznokcie kremy z witaminami, wykonując kąpiele w ciepłych olejkach (może być zwykła oliwka lub olej rycynowy, który też świetnie pielęgnuje włosy), a także nakładając specjalne odżywki w formie lakierów. Warto zadbać również o dietę i odpowiednie suplementy, ponieważ wygląd naszych paznokci, skóry i włosów jest odzwierciedleniem stanu organizmu.

Trwałość manicure hybrydowego jest zależna nie tylko od stanu płytki, ale umiejętnego nakładania, prawidłowego czasu naświetlania lampą UV i samej jakości zastosowanego lakieru. Jeżeli nie czujesz się zbyt pewnie, lepiej oddaj się w ręce doświadczonej kosmetyczki, która dysponuje profesjonalnym sprzętem. Koszt takiego zabiegu waha się w granicach 60 – 150 zł, w zależności od włożonego nakładu pracy. Jednak wiele pań wykonuje manicure samodzielnie, co przy wprawnej ręce daje równie dobre efekty. W takim wypadku oprócz lakieru potrzebna jest jeszcze lampa- modele do użytku domowego możemy kupić już za 50 zł.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *