Shadow

Makijaż idealny?

Każda kobieta chce być piękna. Niestety natura nie dla wszystkich była łaskawa i wielu z nas widzi w swoim wyglądzie pewne niedoskonałości.

Na szczęście mamy taki wynalazek jak makijaż, który umiejętnie zastosowany sprawi, że schowamy wszelkie niedoskonałości a uwypuklimy to, co mamy najpiękniejsze.

Teraz powracamy do makijażu idealnego, gdyż powyżej poruszyliśmy jego podstawową i najważniejszą cechę. Zatem dla wszystkich kobiet do zapamiętania i stosowania: makijaż to nie malowanie obrazu a delikatne i subtelne podkreślanie urody. Oczywiście przed upiększaniem zawsze najpierw myślimy o korygowaniu urody i dopiero wówczas dokonujemy upiększania.

Jak zatem zabrać się do zrobienia makijażu idealnego?

Pierwszą czynnością przed nałożeniem makijażu jest przemycie twarzy tonikiem i wklepanie lekkiego kremu na dzień. Po wchłonięciu się specyfiku zabieramy się za ukrywanie niedoskonałości skóry: cieni pod oczami, wyprysków, wągrów itp. Korektor nakładamy punktowo i delikatnie wklepujemy w skórę. Kolejna warstwa na skórze to puder w kremie, który powinien być idealnie dobrany do kolorystyki skóry i do pory roku. Na lato wybierzemy kosmetyk o lekkiej konsystencji i taki, który będzie absorbował nadmiar serum.

Kluczową sprawą jest kolor pudru, który nie może być ani za ciemny ani też zbyt jasny. Musi idealnie stapiać się z kolorem skóry, gdyż nie służy on do jej kolorowania tylko do wyrównywania powierzchni. Kupując kosmetyk próbujemy go na policzku, a nie jak podaje się w niektórych źródłach na dłoni. Skóra rąk różni się bowiem od skóry twarzy i taki sposób dopasowania sprawi, że makijaż będzie źle się prezentować.

Powracając do naszego makijażu, po nałożeniu pudru przystępujemy do konturowania twarzy: podkreślamy kości policzkowe, skronie i zaciemniamy te partie, które chcemy optycznie zmniejszyć np. nos czy podbródek. Pamiętajmy o tym, aby ciemniejszy puder nakładać delikatnie, tak aby wyglądało to wszystko naturalnie.

Gdy mamy tak przygotowaną i poprawioną twarz, to dopiero zabieramy się za upiększanie: tuszowanie rzęs, nakładanie pomadki, kolorowanie powiek. Wszystko powinno być dobrane do naszej karnacji, do pory dnia i naszego stroju.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *