Shadow

Makijaż a kondycja cery – jak o nią zadbać?

Dobra kondycja kobiecej cery to podstawa. Zdrowa cera sprawia, że nakładanie kosmetyków oraz dodatkowy makijaż to sama przyjemność. Istnieje kilka podstawowych zasad, które należy stosować podczas demakijażu skóry, tak by zachować jej dobrą kondycję.

Demakijaż jest bardzo ważnym elementem naszego codziennego życia. Dobrze wykonany demakijaż sprawia, że nasz skóra nocą może dobrze się zregenerować i rano wygląda promiennie. Demakijaż wykonany niestarannie i w pośpiechu może doprowadzić do powstawania krostek oraz podrażnień skóry.

Na rynku jest wiele kosmetyków, które pozwalają na skuteczny demakijaż. Podstawą jest by wybrać kosmetyki do demakijażu odpowiednie dla naszej cery. Dzisiejsze kosmetyki nie tylko mają za zadanie myć skórę, ale także nawilżają, natłuszczają lub matują. Wszystko w zależności od naszych potrzeb. Świetnym produktem do demakijażu są płyny micelarne. Płyn ten zawiera specjalne micele, które pomagają oczyści naszą skórę. Micele mają budowę amfifilową. Cząsteczki te posiadają  dwa końce – jeden o właściwościach hydrofilowych. Ta część przyciąga wodę, a odpycha tłuszcze. Drugi koniec ma właściwościach hydrofobowych. Odpycha ona wodę, a przyciąga tłuszcze. Ułożone w charakterystyczny sposób – częścią hydrofobową do środka, natomiast hydrofilową na zewnątrz, doskonale usuwają zanieczyszczenia i nadmiar sebum, nie naruszając przy tym warstwy hydrolipidowej naskórka. Bardzo ciekawe produkty ma tołpa.pl. Wśród swoich kosmetyków posiadają przeróżne rodzaje płynów micelarnych, które są dostosowane do różnego rodzaju skóry.

Ważne jest by naszą twarz myć przynajmniej dwa razy dziennie. Rano zanim zdecydujemy się nałożyć krem, twarz należy dobrze oczyścić, specjalną pianką lub płynem micelarnym. W ten sposób nie zatkamy porów na naszej twarzy. Nocny demakijaż z kolei daje możliwość oddychania naszej skórze i regeneracji. Podczas oczyszczania skóry ważne jest by zbyt mocno nie pocierać twarzy, w ten sposób też możemy ją podrażnić.

Wszelkie rodzaju podkłady czy kosmetyki do makijażu najczęściej mocno obciążają naszą skórę. Zanim nałożymy podkład i puder ważne jest by skórę oczyścić i zamknąć pory. W ten sposób kosmetyki nie dostaną się do wnętrza naszej skóry i nie będą powodowały dodatkowych zanieczyszczeń. By to zrobić należy przetrzeć twarz tonikiem lub płynem micelarnym, a następnie nałożyć na cerę krem na dzień, który ma lekką konsystencję. Dopiero później nałożenie podkładu oraz innych kosmetyków do makijażu jest bezpieczna dla naszej skóry. Jeśli na co dzień decydujemy się na nakładanie pudrów oraz podkładów, bardzo ważne jest by dokładnie oczyścić skórę specjalnymi kosmetykami, by wieczorem pozbyć się wszystkich resztek kosmetyków na twarzy. Świetne do zmywania makijażu są różnego rodzaju także płyny i żele do demakijażu. Ważne jest jednak, by bardzo dobrze zmyć kosmetyk z twarzy. Jeśli demakijaż wykonujemy mleczkiem lub płynem, jego nadmiar powinniśmy zdjąć płatkami kosmetycznymi. W ten sposób usuniemy resztki kosmetyku.

Kilka prostych zabiegów pielęgnacyjnych daje możliwość utrzymania naszej cery w dobrej kondycji nawet jeśli używamy na co dzień kosmetyków, które są ciężkie i mogą zaszkodzić naszej skórze. Dobre oczyszczanie twarzy pozwoli jednak, by skóra była piękna i zdrowa każdego dnia. Odpowiednie kosmetyki do oczyszczania skóry to ratunek dla każdej kobiety.

Przeczytaj także