Shadow

Lubisz zmiany? Olej kokosowy – alternatywa większości kosmetyków do włosów

Piękno włosów zależy od wielu czynników. Wszystko jest w naszych rękach, ponieważ to my dobieramy odpowiednią pielęgnację. Czasami wystarczy delikatna zmiana, aby tchnąć we włosy odrobinę zdrowia!

Jeśli chcemy mieć piękne włosy, musimy o nie zadbać. Nie ma innego rozwiązania. Zwłaszcza że na wygląd i kondycję włosów wpływa naprawdę wiele czynników: stres, dieta, zmęczenie, zła pogoda, zanieczyszczenie środowiska, intensywność stylizacji, dobór kosmetyków.

Najczęściej wystarcza jednak zmienić kilka codziennych nawyków, aby włosy stały się mocne, gładkie i lśniące. O jakiej zmianie mowa? Np. wymienieniu swoich kosmetyków na olejek kokosowy. Ten niepozorny olej ma naprawdę rewelacyjne właściwości.

Olejek kokosowy – kompleksowo dba o włosy

To jeden z najpopularniejszych olejków wykorzystywanych w pielęgnacji włosów (oraz skóry). Coraz częściej sięga się po niego jako kosmetyczny zamiennik, ponieważ ma podobną konsystencję jak maski do włosów i zawiera dużo cennych składników pielęgnujących. W dobrej jakości oleju kokosowym znajdziemy m.in. kwas foliowy, witaminę E, cynk, kwasy tłuszczowe.

Co może zastąpić olej kokosowy?

• Serum zabezpieczające końcówki przed rozdwajaniem.
• Odżywkę zapobiegającą przesuszaniu i wygładzającą.
• Dogłębnie odżywiającą maseczkę do włosów.
• Produkt zapobiegający puszeniu się i elektryzowaniu.
• Lekki wosk ułatwiający układanie włosów.
• Wcierkę zapobiegającą wypadaniu włosów.

Jak widać, naturalny olejek kokosowy nadaje się do pielęgnacyjnych eksperymentów. Użyty w zbyt dużej ilości może co prawda obciążyć włosy, ale w żaden sposób im nie zaszkodzi. Najlepiej samodzielnie przetestować, jaki sposób aplikacji oleju kokosowego sprawdzi się w naszym przypadku i przyniesie pozytywne zmiany w kondycji i wyglądzie włosów.

Oprócz tego warto zadbać o zmianę innych pielęgnacyjnych nawyków. Nie tylko wybór kosmetyków jest ważny, ale również to, w jaki sposób obchodzimy się z włosami.

Aby zapewnić włosom piękno i zdrowie, warto:

– zrezygnować z suszenia włosów gorącym powietrzem suszarki,
– zmienić szampon do włosów na łagodniejszy, bez SLS-ów,
– używać do czesania tylko szczotek z naturalnego włosia,
– wybrać się do fryzjera na ścięcie rozdwojonych końcówek.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *