Shadow

Łazienka – ładna i funkcjonalna

Łazienka stanowi dla każdego z nas miejsce szczególne w naszym domu. Ważne jest więc to, by urządzić ją pod siebie i dostosować funkcjonalnie do czynności, które wykonujemy w niej najczęściej, tak byśmy czuli się w niej komfortowo.

Jeśli bowiem preferujemy długie, relaksujące kąpiele powinniśmy zdecydować się nad zastosowanie wanny, jeśli natomiast preferujemy szybki prysznic, wówczas możemy zastosować kabinę prysznicową, co pozwoli na zaoszczędzenie miejsca w pomieszczeniu. To na co się zdecydujemy zależy także od wielkości danego pomieszczenia.

Wiadomo, że w domu łazienka może być zazwyczaj większa niż w mieszkaniu w bloku. Mała powierzchnia nie stanowi jednak większego problemu, zawsze można bowiem, za pomocą odpowiednich sprzętów, mebli i dodatków zaaranżować ją tak by była przestronna i funkcjonalna. Współczesne łazienki to miejsca, gdzie poza funkcjonalnością stawiamy także na wystrój, by miejsce było przytulne. Byśmy mogli wieczorem zrelaksować się podczas kąpieli i odpocząć po całym dniu pracy a rano sprawnie przygotować się do wyjścia.

Odchodzimy od tego, że wszystko w łazience stoi na wierzchu i jest ogólnodostępne. Współcześnie decydujemy się jednak na zastosowanie odpowiednich mebli i ukrycie jak największej ilości kosmetyków i akcesoriów, ponieważ styl minimalistyczny pomaga osiągnąć charakter poukładanego i harmonijnego wnętrza. Dobrze urządzona łazienka to taka, która ma nam służyć przez kilka lub kilkanaście lat, ma być funkcjonalna i być pomieszczeniem, gdzie w ciszy i spokoju możemy się zregenerować. Ważne jest więc zastosowanie odpowiednich mebli i sprzętów jak umywalki, wanny czy kabiny prysznicowe.

Rozplanowanie pomieszczenia tak by umieścić w nim pralkę, suszarkę, miejsce do przechowywania chemii czy kosmetyków. Dobór odpowiednich wzorów i kolorów na ścianach także pomoże stworzyć charakter i nadać pożądany przez nas styl. Często jest tak, że samymi dodatkami jak ozdobne zapachy, kwiaty czy koszyczki jesteśmy w stanie nadać temu konkretnemu wnętrzu swojego charakteru.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *